Haberler

Başkan Trump Yönetiminin Çinli Virüs İfadeleri Yuan’ı Düşürüyor

ABD Başkanı Donald Trump, corona virüsü olarak bilinen COVID-19 virüsünü Çinli Virüs veya Çin Virüsü olarak adlandırıyor.

İlk açıklamalarında Çin virüsü ifadelerini kullanan ABD Başkanı Donald Trump, son dönemde ise Çinli virüs ifadelerini kullanarak deyim yerindeyse Pekin yönetiminin öfke kusmasına sebep oluyor. ABD yönetiminden birçok kişi Trump ile aynı ifadeyi kullanırken, Pekin ise ABD’nin bu konuda kendilerine karşı “ırkçı” bir şekilde hareket ettiğini iddia ediyor.

Başkan Trump’ın her bir Çinli virüs ifadesinden sonra ABD Doları karşısında Çin Yuanı hafif hafif değer kaybederken, Çin vatandaşları ise bunun kripto para birimlerine de yansıdığı, yerel para birimi ile kripto para satışı yapan bazı borsalardan alım ve satımlarda daha büyük farklar doğduğuna dikkat çekiyor.

Washington ve Pekin hattında sıcak sular son dönemde durulmazken, kısa süre içerisinde ABD Dolarının, Yuan karşısında daha fazla değer kazanması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu