binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerBaşkan Trump'ın Yaptırım Açıklaması Bitcoin Satışlarını Hızlandırabilir

Başkan Trump’ın Yaptırım Açıklaması Bitcoin Satışlarını Hızlandırabilir

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Başkanı Donald Trump Türkiye’ye karşı Rus S-400 hava ve füze savunma sistemlerini satın aldığı için yaptırım uygulamayı düşünmediğini açıkladı. Birçok Türk vatandaşı geçtiğimiz günlerde S-400 sistemlerinin Türkiye’ye girmesi ile birlikte ABD’nin yaptırım uygulamasını ve buna bağlı olarak dolar kurunda ciddi artışlar olabileceğini bekliyor ve buna karşı varlıklarını Bitcoin’e ve dolara yüklüyordu. Vatandaş nereden para kazanacak, hangi yatırım kendisine daha fazla kazanç elde ettirecek ise o yatırıma yönelirken, dolar ve altından sonra Bitcoin ilk sırada geliyordu.

Türkiye’ye henüz şimdilik bu nedenden dolayı yaptırım uygulamayı düşünmüyoruz ve yaptırımlar masada değil. – ABD Başkanı Donald Trump

Türk vatandaşlarının bu açıklamalar sonrasında TL’ye dönüş için Bitcoin satması ve fiyatları az da olsa etkilemeleri mümkün olabilir. Zira birçok kripto para birimi yatırımcısı Türk, hem dolar kurundan, hem Bitcoin fiyat artışlarından kazanmak istiyor ve bu nedenle Bitcoin yatırımı yapanların sayısı artıyor. Bitcoin sahibi olan Türk vatandaşları kısa süre sonra tekrar TL’ye dönebilir ve dolar kurunun düşüşünden etkilenmemek için bugün bile satış yapmayı düşünebilirler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail