BitcoinHaberler

Başkan Trump’tan Yeni Açıklamalar: Bitcoin Nasıl Etkilenecek?

Amerikan Başkanı Donald Trump, ülkesinin 3 kademede açılacak olduğunu, bunun için tarih belirlemeye çalıştıklarını açıklamıştı.

Washington yönetimi bugün sert açıklamalar ile Çin’e tansiyonu yükseltecek açıklamalarda bulundu. Amerikan Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da basına yaptığı açıklamada COVID-19’un Vuhan’da bulunan bir merkezden çıkmış olabileceğini, bu virüsün Çinli bilimadamları tarafından üretilmiş olabileceğini açıkladı. Washington’dan yapılan bu açıklamalara bu saate kadar Pekin yönetiminden herhangi bir açıklama gelmezken, ABD’nin açıklamalarının piyasalarda Pazartesi günü etkili olması bekleniyor.

Tam da bu saatlerde Dünya Sağlık Örgütü ve BM’den yapılan açıklamada corona virüsünün yeni merkez üssünün Afrika kıtası olabileceği, Afrika’da çok ciddi ölümler ve 300 binden daha fazla insanın ölümüne ek olarak milyonlarca insanın hastalanabileceği açıklandı.

Amerika üretime ara vermişti, şimdi geri dönüyor

ABD’nin üretime geri dönmesi ve çalışmaya başlaması gerektiğine değinen Başkan Trump, kendisinin tüm yetkileri kullanabilecek tek isim olduğunu ifade etti. Ancak eyaletlere gerekli toleransın tanınacak olduğuna da değinen Trump, bu konuda gerekli tüm adımları atacaklarından, ülkede salgını engellemeye ve bitirmeye yönelik adımlar atmaya devam edeceklerinden söz etti.

100 ila 200 bin arasında olan ölüm tahminini 65 bin olarak revize eden Trump, bu konuda ülkesinin başarılı bir iş çıkardığını, daha fazla başarılı olma yolunda ilerleme sağlayacak olduklarını açıkladı.

ABD’nin çalışması için bundan sonra hiçbir engel kalmayacağı, sadece dikkatli olmak gerekeceğine değinen Başkan Trump, bu konuda kendisine sorulan sorulara da yanıt verdi.

Bitcoin yatırımcısı sayısı azaldı

ABD’de gün içerisinde Bitcoin satın alanların sayısında bu olumlu ama sert açıklamalar sonrasında artış yaşanırken, yeni yatırımcı sayısında ise artış yerine azalış olduğu iddia edildi. Çok sayıda ABD’li yatırımcı ülkede ilk defa Bitcoin alan yeni insan sayısının artış değil, düşüş yönünde bir grafik çizdiğine değindi.

Bitcoin yatırımcılarının sayısının bu dönemde özellikle artması beklenirken, bir tarafta ise yeni yatırımcı sayısında artış olmaması kafalarda soru işaretine neden oluyor (borsa verilerine göre). 7.200 dolardan alıcı arayan Bitcoin’in kısa vadede daha fazla yatırımcı tarafından ilgi görmesi de mümkün. Zira piyasadaki panik etkisi azaldıkça BTC’ye olan ilgi de artacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu