BitcoinHaberler

Başkanlık Seçimleri Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkiler?

Ünlü analist yaklaşan seçimlerin piyasalara olan etkilerini değerlendirdi.

Yaklaşan ABD başkanlık seçimlerinin piyasalara yapacağı etki şu sıralar tüm ekonomistlerin ve analistlerin gündeminde. Birçok analist bu durumun özellikle kripto paralar açısından son derece olumlu etkilere sahip olacağı inancında.

Opimas LLC CEO’su Octavio Marenzi de bu konuda iyimser düşünenler arasında. Marenzi’ye göre söz konusu seçimler Bitcoin fiyatının rekor bir yükseliş elde etmesini sağlayacak. Ancak bu durum diğer piyasalarda da yoğun şekilde hissedilmekle beraber aynı etkiyi yaratmayabilir.

Öte yandan Marenzi’ye göre ABD piyasalarını etkilemesi beklenen tek olay, seçimler değil. Pandemi, ekonomi teşvik paketi anlaşması ve FED politikaları da diğer 3 önemli faktör olarak karşımıza çıkıyor.

Marenzi’nin yanı sıra IMF Başkanı Georgieva’nın bir süre önce yaptığı konuşmaya istinaden birçok çevreden Bitcoin’in 100.000 doları aşacağı iddiaları da yer alıyor. Ayrıca bazı uzmanlara göre Bitcoin altını tahtından edebilme potansiyeline sahip.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu