binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaBatık Kripto Para Borsası FTX, Alacaklı Müşterilerine İade Yapabilmek İçin 884 Milyon...

Batık Kripto Para Borsası FTX, Alacaklı Müşterilerine İade Yapabilmek İçin 884 Milyon Dolarlık Adım Attı

Batık kripto para borsası FTX, iflas öncesinde yatırım yaptığı yüklü miktarda hisseyi elden çıkarmayı planlıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İflas durumundaki kripto para borsası FTX’in geçici yönetim kurulu, yapay zeka şirketi Anthropic’teki hisselerinin üçte ikisini satmaya hazırlanıyor. Son mahkeme belgelerine göre 884 milyon dolar değerindeki satış, iflas işlemlerinin bir parçası.

Yönetim 29.5 milyon hisseyi 24 alıcıdan oluşan bir gruba satmayı planlıyor. Bunlar arasında en önemlisi, 16.6 milyon hisseyi 500 milyon dolar karşılığında satın almayı planlayan Abu Dabi merkezli ATIC Third International Investment.

Küresel bir ticaret firması olan Jane Street, 100 milyon dolar karşılığında 3.3 milyon hisse satın alacak. Çok uluslu bir finansal hizmetler şirketi olan Fidelity tarafından yönetilen fonlar da satışa katılıyor ve 1.5 milyon hisse için 50 milyon dolar harcamayı planlıyor. Satışlar mahkeme onayı bekliyor.

İlgili Haber  Londra Menkul Kıymetler Borsası (LSE), Bitcoin ve Ethereum ETN'lerinin Başlatılmasına Onay Verdi - İşte Tarih

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried, 2014 yılında MIT’den mezun olduktan sonra üç yıl boyunca Jane Street’te trader olarak çalıştı ve FTX’in üç yıl önce Anthropic’ten hisse almasını sağladı. Başlangıçta 500 milyon dolar değerinde olan yatırım o zamandan bu yana değer kazandı ve yüksek profilli yapay zeka girişimindeki %8’lik hissenin değeri şu anda 1 milyar doların üzerinde.

Anthropic hisselerinin satışından elde edilen gelir, FTX’in iflasının ardından zarara uğrayan müşterilere geri ödeme yapmak için kullanılacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail