binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerLondra Menkul Kıymetler Borsası (LSE), Bitcoin ve Ethereum ETN'lerinin Başlatılmasına Onay Verdi...

Londra Menkul Kıymetler Borsası (LSE), Bitcoin ve Ethereum ETN’lerinin Başlatılmasına Onay Verdi – İşte Tarih

Londra Menkul Kıymetler Borsası (LSE), nihayet Bitcoin ve Ethereum ETN'lerinin ülkede işlem görmesine onay verdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Londra Menkul Kıymetler Borsası (LSE), 8 Nisan 2024 tarihinden itibaren Bitcoin ve Ethereum kripto Borsa Yatırım Tahvilleri (ETN’ler) için listeleme başvurularını kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

Bu hamleyle birlikte kripto paraların ana akım finans piyasalarına entegrasyonu yönünde önemli bir adım atılmış oldu.

Duyuru, LSE’nin 11 Mart 2024 tarihinde yayınlanan ve Borsanın 2024 yılının ikinci çeyreğinde Bitcoin ve Ethereum Kripto ETN’lerinin kabulü için başvuruları kabul etme niyetini belirten önceki bildirimini takip ediyor.

İlgili Haber  DOGE Dahil 9 Altcoin Önümüzdeki Tarihlerde Önemli Olaylar Yaşayacak: İşte İzlenmesi Gereken Trend Listesi

İlk kripto para ETN’lerinin, Birleşik Krallık Finansal Davranış Otoritesi’nin (FCA) onayına tabi olarak 28 Mayıs 2024’te işlem görmeye başlaması bekleniyor. LSE, işlemin ilk gününde piyasada maksimum sayıda ihraççının bulunabilmesini sağlamak için bu tarihi seçti.

Bir kripto para ETN programı oluşturmayı ve 28 Mayıs 2024 tarihinde Ana Pazar’da menkul kıymetleri listelemeyi planlayan ihraççıların, başvurularını en geç 15 Nisan 2024 tarihine kadar borsaya sunmaları gerekecek.

Bitcoin Spot ETF’ler kısa bir süre önce ABD’de onaylanmış ve büyük ses getirmişti. Aynı zamanda BTC’deki son fiyat yükselişinde de bu ETF’lerin payının olduğu düşünülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail