binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerBDDK Akbank'a kripto para hizmetleri için izin verdi

BDDK Akbank’a kripto para hizmetleri için izin verdi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Akbank’ın kuruluşu olan AkÖde Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri‘ne kripto para ihraç etmesi ve ödeme hizmetleri sunması için izin verdi.

Akbank tarafından 12 milyon dolar sermaye ile kurulan şirket, bir süredir BDDK’dan onay bekliyordu. Bu izin verildi ve AkÖde platformu ile kripto para transferi yapmanın ve kripto para ile ödeme hizmetleri sunmanın önü tamamen açılmış oldu.

Geçen sene Ripple ile yaptığı anlaşma ile Türkiye’deki Blockchain teknolojisini sistemlerine entegre eden ilk banka konumunda olan Akbank, böylelikle kripto para sektöründe Türkiye’deki öncü isimlerden birisi oldu.

Bu sistemin mevcut yerli ödeme sistemi TROY’dan farklı olarak içerisinde elektronik para ile ödeme ve Blockchain sisteminin kullanımını da göreceğiz.

Kripto para ve Blockchain teknolojisinin Türkiye’de hızla yaygınlaşmaya başladığını gerek hükümetten gelen açıklamalar gerek ise şirketlerin yaptığı girişimlerden görmek mümkün. İlerleyen dönemde bu sektörler ile ilgili Türkiye’den daha fazla atılım yapılacağı öngörülüyor.

Blockchain ve kripto paralar ile ilgili Türkiye’deki son gelişmeleri https://www.bitcoinsistemi.com/etiket/turkiye adresinden öğrenebilirsiniz.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail