blank
HaberlerKripto Para

BDDK Akbank’a kripto para hizmetleri için izin verdi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Akbank’ın kuruluşu olan AkÖde Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri‘ne kripto para ihraç etmesi ve ödeme hizmetleri sunması için izin verdi.

Akbank tarafından 12 milyon dolar sermaye ile kurulan şirket, bir süredir BDDK’dan onay bekliyordu. Bu izin verildi ve AkÖde platformu ile kripto para transferi yapmanın ve kripto para ile ödeme hizmetleri sunmanın önü tamamen açılmış oldu.

Geçen sene Ripple ile yaptığı anlaşma ile Türkiye’deki Blockchain teknolojisini sistemlerine entegre eden ilk banka konumunda olan Akbank, böylelikle kripto para sektöründe Türkiye’deki öncü isimlerden birisi oldu.

Bu sistemin mevcut yerli ödeme sistemi TROY’dan farklı olarak içerisinde elektronik para ile ödeme ve Blockchain sisteminin kullanımını da göreceğiz.

Kripto para ve Blockchain teknolojisinin Türkiye’de hızla yaygınlaşmaya başladığını gerek hükümetten gelen açıklamalar gerek ise şirketlerin yaptığı girişimlerden görmek mümkün. İlerleyen dönemde bu sektörler ile ilgili Türkiye’den daha fazla atılım yapılacağı öngörülüyor.

Blockchain ve kripto paralar ile ilgili Türkiye’deki son gelişmeleri https://www.bitcoinsistemi.com/etiket/turkiye adresinden öğrenebilirsiniz.
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu