Kripto Para

Beklemenin Zamanı Mı, Yatırım Yapmanın Zamanı Mı?

Yaşanan son değer artışı sonrasında kripto paralara yatırım yapmanın doğru zamanı olup olmadığı soru olarak kaldı.

Kripto paralar bugün az biraz da olsa fiyatlarında yaşanan artışlar ile gündeme geldiler ve kısa süre içerisinde daha fazla yükseliş beklentisi oldu. Bitcoin sahibi kripto para birimi yatırımcılarının kısa vadede yatırımlarını arttırabilecek oldukları mevcut yeni fiyat seviyesinden sonra 8.000 dolar ve 8.500 dolar seviyelerinin ne zaman görülecek olduğu merak konusu oldu. Bitcoin 8.500 dolara kadar 700 dolar değer kazanmak zorunda ve bunu kısa süre içerisinde kazanabilmesi ihtimal dahilinde tutuluyor.

7800 dolardan alıcı arayan Bitcoin kısa vadede yatırımcılarına büyük kazançlar veremeyecek olsa da gelecek birkaç ay içerisinde piyasa fiyatının büyük oranda bir değişim ile yatırımcılara kazanç elde ettirebilecek seviyelere yükselmesi beklenmekte. Bazı Bitcoin sahibi kripto para yatırımcıları gelecek 3 ay vadeli süre içerisinde neler olabilecek olduğunu sorgularken, bazıları da bugün Bitcoin’e yatırım yapıp yapmamanın kararsızlığı içerisinde kaldılar.

Bitcoin bugün alınırsa eğer 30 günden önce satış yapacaksanız bu kazanç getirmeyebilir ve aksine büyük kayıplara sebep olabilecek akılsızca bir yatırım olabilir. 30 gün içerisinde az kazançlar mümkün olsa bile 10.000 dolar ve 15.000 dolar beklentilerine girmemek gerek. 60-120 gün aralığında ise fiyatlarda daha iyi bir artış orta vadeli olarak analistlere göre mümkün. Uzun vadede 12 ay ve daha fazla zamanda satış gerçekleştirilecek ise bu dönemde yatırım yapmanın doğru karar olabileceği söylenmekte.

Kısa ve orta vadeli yatırım bu dönemde riskli olsa da uzun vadede pek riskli görünmüyor.

*Bu içerik yatırım tavsiyesi veya önerisi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu