blank
BitcoinHaberler

Beklenen Bitcoin ETP’i Bugün Alım Satıma Açılıyor: Fiyat Etkilenecek mi?

Deutsche Börse'deki Xetra Bitcoin ETP'si bugün işleme açılıyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) kurumsal yatırımcılara daha rahat ulaşmasını sağlayacak bir ürün daha piyasaya giriş yapıyor. Iconic Funds tarafından hazırlanan fiziksel Bitcoin ETP ürünü, bugün itibarıyla Almanya’nın en büyük menkul kıymet borsalarından birisinde işleme açılıyor.

Almanya’da Yeni Bitcoin ETP Ürünü

Deutsche Börse üzerinde işleme açılacak olan fiziksel Bitcoin ETP’i, borsa yatırımcılarına direkt olarak BTC yatırımı yapma ve teknik yönleriyle uğraşmadan kripto para sektörüne girme imkanı verecek. Tamamen Bitcoin teminatlı olan bu ETP, %0,95’lik bir komisyona sahip olacak.

Iconic Funds CEO’su Patirck Lowry konu hakkında yaptığı açıklamada ise amaçlarının kripto para sektörüne girmek isteyen yatırımcılara daha iyi hizmet etmek ve daha çok ürün sağlamak olduğunu vurguladı. Almanya’nın en büyük piyasalarından birisinde listelenen ETP’in başarıya ulaşacağından şüphe duymadıklarını belirten CEO, yakında daha fazla ürünün de piyasaya sürülebileceğini belirtti.

İsviçre ve Kanada gibi birçok ülkede Bitcoin ETF veya ETP gibi ürünler çoktan piyasaya sürüldü. Buna rağmen ABD’nin finansal regülatörü olan SEC hala buna yönelik bir onay vermedi ve Bitcoin ETF onayı için SEC’nin cevabı bekleniyor. SEC’nin buna olumlu yanıt vermesi ise kripto para sektöründe yeni bir boğayı başlatabilir. VanEck ETF’i için 45 günlük süreyi uzatan SEC, uzmanlara göre ise 2021 yılında beklenen onayı verebilir.

*Haber verme hakkı kapsamında paylaşılan bu haber herhangi bir yatırım ve finansal tavsiyesi niteliği taşımaz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu