EthereumHaberler

Beklenen Ethereum (ETH) Güncelleştirmesi Ağda Yerini Aldı! Sırada Ne Var?

Berlin forkunun ilk bloğu kazıldı.

Uzun süredir beklenen Ethereum güncelleştirilmelerinden Berlin forkunun ilk bloğu kazıldı. Ağ 12.244.000 numaralı bloğa ulaştığında gerçekleşecek olan Berlin hard forku ağda yerini aldı.

Berlin, mevcut Ethereum 1.0’ın blok zincirinde iyileştirme yapmaya odaklı bir güncellemedir. Ethereum 2.0’da kilitli Ethereumlar hala beklerken, bu güncelleme mevcut sistemi iyileştirmesi ve ETH 2.0’a sorunsuz bir geçişin zeminini hazırlaması hedefliyor.

Son dönemde Ethereum işlem ücretlerine bir iyileştirme söz konusu olsa da ağdaki işlem ücretleri rakiplerine göre hala çok yüksek.

Temmuz ayında gerçekleşmesi beklenen EIP-1559 güncellemesinin bu konuda çok daha iyi bir iyileştirme yapması bekleniyor.

Berlin güncellemesi öncesi yeni bir rekor kıran Etheruem 2488$’a kadar yükseldi. Beklentiyi satın alanların haberi satıp satmayacaklarını takip ediyor olacağız.

Hard Ford Nedir?

Adından da anlaşılabileceği gibi katı/sert ayrışım olarak adlandırabileceğimiz Hard Fork’da, eski kurallara göre oluşturulmuş bloklar sadece eski kurallarda geçerli olur. Aynı şekilde yeni oluşturulan versiyonlarda sadece yeni kurallar geçerli olur. Sonuçta iki farklı zincir ortaya çıkar ve birbirleri arasında etkileşim olmaz. Bu işlemde madencilerin ikiye bölünme riski çok yüksek olduğu için sadece çok gerek görülen kritik durumlarda tercih edilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu