BitcoinHaberler

Beklenen Oldu! Bitcoin Fonları 4 Yıl Aradan Sonra Harekete Geçti

2016 yılında Bitfinex kripto para borsasından çalınan fonların bir kısmı harekete geçti.

2016 yılı Bitfinex için çok kötü bir yıl olmuştu. Güvenlik bariyerlerini aşan siber saldırganlar Bitfinex borsasından tam 119.756 Bitcoin çalmıştı. Aralıklarla çalınan fonlar bilinmeyen ancak izlenen cüzdanlarda hareket ediyordu ve dün bunlara bir yenisi eklendi.

Bitcoin fiyatının 19 bin dolarlı seviyelerin üzerine çıkması sonrasında dün Bitfinex borsasından çalınan fonların olduğu bir cüzdanda 5.2 milyon dolarlık Bitcoin hareket ettirildi. Bu ne demek? Hırsızlar, çaldıkları Bitcoin’leri satma yolunda hareket ettirdiler ve elden çıkarmak için girişimlerini hızlandırdılar!

72 Milyon Dolardı, Şimdi Oldu 2.3 Milyar Dolar!

2016 yılında çalınan fonların tamamı 72 milyon dolar değerindeydi. Ancak bugünün ortalama 19 bin dolarlı fiyatından hesaplandığında çalınan fonlar satıldığında 2.3 milyar dolar değerinde. Bu da eğer ki siber saldırganlar bu fonların tamamını satabilirse ‘dünyanın en zengin insanları’ arasına gireceklerini garantiliyor. Ancak 4 yıllık dönemde fonların sadece %1-2’lik bölümü hareket ettirildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu