Ana SayfaHaberlerBeklenen Oldu: Three Arrows Capital (3AC) İflas Başvurusunda Bulundu!

Beklenen Oldu: Three Arrows Capital (3AC) İflas Başvurusunda Bulundu!

Takip et

Bir kripto para hedge fonuThree Arrows Capital, işlevsel olarak iflas ettiğine dair haftalarca süren spekülasyonların ardından Cuma günü geç saatlerde New York Güney Bölgesi’nde Bölüm 15 iflas başvurusunda bulundu.

Bölüm 15 başvuruları genellikle yabancı yargılamalara tabidir. İngiliz Virgin Adaları’ndaki bir mahkeme daha önce Three Arrows’un yerel şubesinin tasfiyeye girmesine karar vermişti, bu da Cuma günkü başvurunun muhtemelen bununla bağlantılı olduğunu gösteriyor. ABD merkezli Teneo Restructuring firması tasfiyeleri denetlemek üzere görevlendirildi.

Three Arrows Capital Çöküşü Kripto Para Piyasasındaki Çok Sayıda Şirketi de Etkilemişti

Firma, BlockFi, Celsius, Babel Finance ve Voyager Digital dahil olmak üzere çeşitli kripto kredi kuruluşlarından büyük miktarlarda fon ödünç almıştı, ancak ödeme yapamadı. Bu şirketler para çekme işlemlerini durdurdu ya da fırtınayı atlatmak için kredi limitlerinin uzatılmasına ihtiyaç duydu. Chapter11dockets.com ilk olarak iflasını duyurmuş ve Bloomberg bunun bir Bölüm 15 başvurusu olduğunu bildirmişti.

İlgili Haber
3AC Köşeye Sıkıştı! Bu Bitcoin Borsaları da 3AC'nin Tasfiyesini İstiyor!

Bloomberg’e göre, Bölüm 15 başvurusuyla birlikte, şirketin İngiliz Virgin Adaları varlıkları tasfiye edilirken bile firmanın ABD’deki varlıklarını korumasına izin verilecek.

“Borçlunun işletmesi, kripto para piyasalarındaki aşırı dalgalanmaların ardından çöktü” şeklinde bahsedilen başvuruda, Three Arrows’un “bireysel alacaklıların varlıklara el koyma ve hukuki durumunu koruma yönündeki aktif çabalarını sürdürme” niyetine dikkat çekildi.

Başvuruda ayrıca şu ifadeler yer aldı:

“Borçlunun mali sıkıntıları ve İngiliz Virgin Adaları’ndaki işlemleri geniş çapta rapor edilmiştir ve bu işlemlerin sonucunun küresel dijital varlık piyasaları üzerinde etkileri vardır.”

Three Arrows Capital konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları