Kripto HaberleriBitcoin3AC Köşeye Sıkıştı! Bu Bitcoin Borsaları da 3AC'nin Tasfiyesini İstiyor!

3AC Köşeye Sıkıştı! Bu Bitcoin Borsaları da 3AC’nin Tasfiyesini İstiyor!

Takip et

Geçtiğimiz günlerde Britanya Virjin Adaları’ndaki bir mahkeme, son birkaç haftadır sıkıntılı günler geçiren önde gelen kripto para fonu Three Arrows Capital’ın (3AC) tasfiyesine karar vermişti.

3AC’nin iflası küresel danışmanlık merkezi Teneo tarafından yönetileceği belirtilmişti.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme! Bitcoin Yatırımcısı 3AC'nin İflasına Karar Verildi, Tasfiye Başlıyor!

Bloomberg’in haberine göre, önde gelen kripto para borsaları Blockchain.com ve Deribit de mahkemeden 3AC’nin tasfiyesini isteyen alacaklılar arasında yer alıyor.

Blockchain.com’un sözcüsü 3AC’nin kripto endüstrisini dolandırdığını ve şirket hakkında devam eden soruşturmalarla işbirliği yaptıklarını belirterek şunları söyledi:

“Three Arrows Capital’in kripto endüstrisini dolandırdığına inanıyoruz ve yasaların onları sonuna kadar sorumlu tutması gerektiğini düşünüyoruz.

Bizde Three Arrows’un tüm küresel varlıklarının derhal tasfiyesi için başvuruda bulunduk.”

Deribit sözcüsü de, 3AC hakkında tasfiye başvurusunda bulunduğunu doğrulayarak ” Girişime birkaç ismin daha katıldığını, ancak gizlilik anlaşmaları nedeniyle bunların isimlerini veremeyeceğini” belirtti.

Kripto para piyasasındaki son çöküşte ağır kayıplar yaşayan ve sıkıntılı günler geçiren Three Arrows Capital’in düşüşü çok sayıda kripto para şirketini de etkiledi.

Bu şirketler arasında, 3AC’den verdiği 15.250 Bitcoin (BTC) ve 350 milyon USDC’lik krediyi ödemesini isteyen ve ödenmediği için de Alameda’dan kredi alan Voyager Digital de bulunuyor.

Ayrıca 3AC geçtiğimiz günlerde fonlarının yönetimi ve şirket hiyerarşisindeki değişiklik hakkında yanıltıcı bilgi sağladığı için Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından da kınanmıştı.

İlgili Haber
Bitcoin ve Altcoinlerden Batan 3AC Herkesi Kandırmış!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları