Kripto HaberleriBitcoinBitcoin ve Altcoinlerden Batan 3AC Herkesi Kandırmış!

Bitcoin ve Altcoinlerden Batan 3AC Herkesi Kandırmış!

Takip et

Kripto para piyasalarında yaşanan çöküş sonrası domino etkisiyle batan Three Arrow Capital‘in düzenleyicilere yanıltıcı bilgiler verdiği ortaya çıktı.

2012 yılında Singapur’da kurulan fon, 2013 yılında Singapur Para Otoritesi’ne (MAS) bir fon yönetim şirketi olarak kaydoldu. Kayıt belgelerine göre fona 180 milyon dolar ve 30 yatırımcıya kadar işlem yapma yetkisi verildi.

Bugün MAS tarafından 3AC’ye ilişkin bir açıklama ve kınama yayınlandı.

Açıklamada fonun kendilerine yanıltıcı bilgiler verdiği ve yönetimi altındaki varlıklar için kendisine verilen sınırı aştığı ifade edildi.

“3AC MAS’a, fonunun yönetimini 1 Eylül 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere bir denizaşırı kuruluşa (Virgin Adaları) taşıdığını beyan etmişti. Ancak Bay Su Zhu her iki şirkette de hissedar olduğu için için bu beyan yanıltıcıydı.

3AC, müdürleri Bay Su Zhu ve Bay Kyle Livingston Davies’in yönetim kurulu ve hissedarlıklarındaki değişiklikler hakkında gerekli zaman çizelgesi içinde MAS’ı bilgilendirmedi.

3AC, Temmuz 2020 ile Eylül 2020 arasında ve Kasım 2020 ile Ağustos 2021 arasında bir RFMC için izin verilen 180 milyon $’lık sınırı aştı.”

Bu ihlallerin Nisan 2022’den öncesine ilişkin olduğu ve 3AC‘nin kınandığı belirtildi. Bu tarihten sonrasına ilişkin incelemelerin devam ettiği vurgulandı.

İngiliz Virgin Adaları’ndaki bir mahkeme 3AC’nin iflasına karar vermiş ve tasfiye sürecini başlatmıştı.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme! Bitcoin Yatırımcısı 3AC'nin İflasına Karar Verildi, Tasfiye Başlıyor!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları