Haberler

Belarus’ta Siyasi Kargaşa Sürüyor: Teknoloji Şirketleri Rahatsız

Beyaz Rusya veya Belarus adıyla bilinen 11 milyon nüfuslu ülke son dönemde siyasi tartışmaların ortasında kaldı.

Binlerce insanın sokaklara dökülerek mevcut yönetimi ve seçimleri protesto ettiği Belarus’ta teknoloji şirketlerinin baskılar ve yaşanan durumlardan dolayı son derece rahatsız olduğu ortaya çıktı. Kripto para birimi kullanımının az olduğu ülkede, özellikle blockchain teknolojisi şirketleri ve teknoloji şirketlerinin özellikle de yaşanan siyasi tartışmadan dolayı mutsuz ve rahatsız oldukları belirtiliyor.

Lukaşenko 25 yılı aşkın süredir iktidarda bulunuyor ve artık halk bunun bir diktatörlük olduğunu ve ülkeye katkı yerine zarar verdiğini belirtiyor. Son seçimlere Lukaşenko’nun hile karıştırdığı ve bu sayede %80 oy oranı çıkardığını iddia ediyor. Lukaşenko ise iddiaları reddetmeye devam ediyor.

Ülkede yaşanan durumdan dolayı büyük yaptırımların Belarus’u beklediği, özellikle şirketlerin ihracatına sert kısıtlamalar getirilmesinin mümkün olduğu belirtiliyor. Bu sebeple şirketlerin rahatsızlıkları günden güne artıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu