coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerBernstein'dan Kripto Para Endüstrisi İçin İnanılmaz Tahmin: "Fonlar 5 Yıl İçinde Bu...

Bernstein’dan Kripto Para Endüstrisi İçin İnanılmaz Tahmin: “Fonlar 5 Yıl İçinde Bu Sayıya Çıkacak”

Özel varlık yönetim şirketi Bernstein analistleri, kripto para fon endüstrisi hakkında sıra dışı bir tahminde bulundular.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Şu anda yaklaşık 50 milyar dolar değerinde olan kripto para varlık yönetimi endüstrisinin önümüzdeki beş yıl içinde önemli bir artış yaşaması bekleniyor ve tahminler 500 milyar ila 650 milyar dolar arasında bir değere ulaşabileceğini gösteriyor.

Bu tahmin, Gautam Chhugani liderliğindeki Bernstein Research analistlerinden geliyor.

Bu iyimser görünüme katkıda bulunan çeşitli faktörler var. Spot Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) potansiyel onayı bu faktörlerin başında geliyor.

Yakın tarihli bir gelişmede, bir mahkeme Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Grayscale Investments’ın Grayscale Bitcoin Trust GBTC’yi bir ETF’ye dönüştürme teklifini reddetmekle hata yaptığına karar vermişti.

SEC’in bu karara itiraz etmek için Ekim ortasına kadar süresi var. Kurumun aynı zamanda kendi Bitcoin ürünlerini piyasaya sürmek isteyen diğer fon şirketlerinin başvuruları hakkında da karar vermesi gerekecek.

SEC’in itirazlarını durdurması halinde Bitcoin fonları önümüzdeki yılın başlarında piyasaya çıkabilir. Bernstein ekibi, bu ETF’lerin Bitcoin ve ikinci en büyük coin olan Ethereum’un piyasa değerlerinin yaklaşık %10’unu tutabileceğini öngörüyor.

Analistler, “Kripto para finansının benimsenmesi hype döngülerini takip ediyor ve ETF’lerin onaylanması için dönüm noktası olan düzenleyici yıl olarak 2024 ile birlikte sert bir ivme ile benimsenmesini bekliyoruz” diye yazdı.

İlgili Haber  Kripto Para Detektifinden Kritik Uyarı: "Bu Piyasa Yapıcı Şirket ile Çalışan Altcoin Projelerinden Uzak Durun"

Bununla birlikte, düzenleyici engeller birçok kurumu kripto para piyasasından caydırmaya devam ediyor. Son mahkeme kayıplarına rağmen SEC Başkanı Gary Gensler, kripto endüstrisinin dolandırıcılık ve menkul kıymetler yasalarına uymama ile dolu olduğunu savunuyor. Haziran ayında kurum Coinbase’e, Coinbase’in reddettiği bir suçlama olan kayıtsız bir menkul kıymetler borsası olarak faaliyet gösterdiği için dava açmıştı.

Bu güçlüklere rağmen, Bernstein analistleri yaptırım dalgasının azalmakta olduğuna inanıyor. Analistler, “Düzenleyici tepkiler şimdilik sona erdi ve Coinbase davası daha fazla netlik sağlayacak” diye yazdılar.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail