binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinKripto Para Detektifinden Kritik Uyarı: "Bu Piyasa Yapıcı Şirket ile Çalışan Altcoin...

Kripto Para Detektifinden Kritik Uyarı: “Bu Piyasa Yapıcı Şirket ile Çalışan Altcoin Projelerinden Uzak Durun”

Kripto para detektifi ZachXBT, yakın zamanda yaptığı açıklamasında bir piyasa yapıcı için manipülasyon iddialarında bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para dedektifi ZachXBT, yakın zamanda yaptığı bir açıklamada, sektörde bilinen bir piyasa yapıcı olan Gotbit Hedge Fund tarafından uygulanan potansiyel piyasa manipülasyon taktikleri hakkında kripto topluluğuna bir uyarıda bulundu.

ZachXBT, Gotbit ile ilişkili projelerle ilgilenirken dikkatli olunmasını tavsiye etti. Sızan bir raporda, piyasa yapıcının ilk lansmanları sırasında token fiyatlarını manipüle edebilecek şüpheli hizmetler sunduğu iddia ediliyor.

Rapora göre Gotbit’in, fiyat keşif aşamasının ilk birkaç dakikasında token fiyatını yapay olarak şişirdiği iddia ediliyor. Strateji, potansiyel alıcılar arasında bir “Fırsatı Kaçırma Korkusu (FOMO)” üretmek için fiyatı başlangıç değerinin on katına kadar yükseltmeyi içeriyor.

İlgili Haber  Geliştiricilerin Yüklü Miktarda Stake'den Çıkarma İşlemi Yaptığı Altcoinin Fiyatı Aniden Yüzde 84 Yükseldi

Sızan raporda Gotbit’in şu sözlerine yer veriliyor: “Fiyat keşfi aşamasının ilk dakikalarında FOMO üretmek için fiyatı 10 katına çıkaracağız ve aşırı X’lere ulaşmak için olabildiğince fazla satın alma gücü biriktireceğiz ve sonraki artışta maksimum token satacağız.”

Bu strateji iddiası doğruysa, fiyat dalgalanması sırasında alım yapan yatırımcılar için önemli fiyat dalgalanmalarına ve potansiyel kayıplara yol açabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail