Haberler

Beyaz Saray’a Tepki: 2 Trilyon Dolar Neye Yeter?

Nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman, ABD yönetiminin 2.2 trilyon dolar harcayacak olsa bile ABD için bunun yetersiz olduğunu iddia etti.

Beyaz Saray’dan alınan kararlarda Başkan Donald J. Trump yönetiminin 2.2 trilyon dolarlık mali destek sunacak olduğu açıklanmıştı. Her bir Amerikan vatandaşına 1.000 doları aşkın karşılıksız geri ödemesiz para ödemesini de kapsayan planda şirketlere de yardımlar verilmişti.

Ancak Paul Krugman, bu konuda belediyelere çok az yardım verildiğini bu sebeple belediyelerin özellikle bazı sorunlar ile karşı karşıya kalmalarının mümkün olabileceğine değindi. Belediyelere daha fazla yardım verilmesini, paketin daha büyük olması gerektiğini söyleyen Krugman, “Belediyelere çok az yardım verildi” dedi.

%10’u harcadı

ABD 2.2 trilyon dolar ile milli gelirin %10’unu harcamış olacak. Bu da ABD ekonomisine büyük oranda zarar vermeyecek olsa bile Beyaz Saray’ın gelecek sene daha fazla planlar yapmasına sebep olabilecek bir harcama. Trump yönetiminin daha fazla harcama yapması da muhtemel.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu