BitcoinHaberler

Biden’ın Bitcoin ve Kripto Paralarla İlgili Yeni Bir Emir Yayınlayacağı İddia Edildi!

ABD'de regülasyon çalışmaları hızlanıyor.

Geçtiğimiz hafta FED Başkanı Powell ve SEC Başkanı Gensler, Bitcoin’i ve kripto para birimlerini yasaklamak gibi bir gündemleri olmadığını ifade etmiş, Bitcoin de bu açıklamalardan güç alarak yükselmişti.

Yasaklanmaması, Bitcoin ve kripto paraların bir düzenlemeye tabi tutulmayacağı anlamına gelmiyor.

Bloomberg bugün isimsiz kaynaklara atıfta bulunarak, Biden yönetiminin son kripto eylemi hakkında detayları paylaştı.

Habere göre, Biden yönetimi federal kurumların kripto endüstrisini incelemelerini ve sonunda bir rapor hazırlamalarını isteyecek.

İnceleme yapması istenen kurumlar arasında, Hazine Bakanlığı, Ticaret Departmanı, Ulusal Bilim Vakfı ve ulusal güvenlik kurumları yer alacak.

Biden tarafından imzalanması beklenen emirde inceleme taleplerinin yanı sıra bazı konular da netleştirilecek. Emirde kurumların kripto ve blok zincir alanındaki sorumluluk sınırlarının da netleştirilmesi bekleniyor.

Kurumlardan konuyu doğrular nitelikte bir açıklama henüz gelmedi.

Aslında, federal kurumlar dijital varlık sektörü hakkında yıllardır çalışıyor veya düzenleyici rehberlik sağlıyor. Para Birimi Denetçiliği Ofisi (OCC), Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), kripto endüstrisinin farklı yönlerinin nasıl uyumlu olması gerektiğini yönlendirmek için zaman içerisinde pek çok kılavuz yayınladı.

Biden yönetimi tarafından yayınlanacak son emrin, bu çabayı daha koordineli bir hale getirmesi bekleniyor.

ABD’de kripto paralara ilişkin regülasyon çağrıları artarken, hükümette bu konudaki hazırlıklarını hızlandırmışa benziyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu