bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerBiden'ın Onayladığı Kripto Paraları da İçeren Yasanın Değiştirilmesi Teklif Edildi!

Biden’ın Onayladığı Kripto Paraları da İçeren Yasanın Değiştirilmesi Teklif Edildi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’de kripto para birimlerine vergi öngören hükümleri de içeren ve çok konuşulan altyapı yasası ABD Başkanı Joe Bıden tarafından imzalanarak yasalaştırıldı.

Bazı ABD’li milletvekilleri kripto vergi düzenlemelerinin değiştirilmesini istese de Meclis’te bu konuda değişiklik yapılmadan Bıden’ın imzasına gitmişti.

ABD’li milletvekilleri, Biden tarafından yasalaştırılan alt yapı tasarısındaki kripto vergi hükümlerini değiştirmek için “Amerika’da Yeniliği Sürdürme Tasarısı” olarak adlandırdıkları bir yasa tasarısı sundu.

Söz konusu değişiklik tasarısını milletvekilleri  Patrick McHenry, Tim Ryan ,Kevin Brady , Ro Khanna ,Tom Emmer ,Eric Swalwell, Warren Davidson , Anthony Gonzalez ve Ted Budd tanıttı.

McHenry, Biden tarafından imzalanan alt yapı tasarısının yenilikçi ve girişimci kişileri yurtdışına itmekle tehdit eden dijital varlık raporlama zorunluluğu içerdiğini söyledi.

“Bu kötü yapılandırılmış standartları düzeltebilir ve bu yeni teknolojinin gerçekte nasıl çalıştığıyla uyumlu olmalarını sağlayabiliriz.”

Sunulan değişiklik tasarısı, kripto endüstrisinde çok tartışılan alt yapı tasarısında genişletilen komisyoncu tanımını daraltmayı amaçlıyor.

Çünkü genişletilen komisyoncu tanımı ile vergi raporlama gerekliliklerine uymayan cüzdan üreticilerine ve yazılım geliştiricilerine bile IRS’ye bildirim yapma yükümlülüğü getiriyordu.

Senatörler Cynthia Lummis ve Ron Wyden de tartışmalı altyapı tasarısı Ağustos ayında senatoda değerlendirirken komisyoncu tanımının kapsamının daraltılması gerektiğini savunmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları