BitcoinHaberlerKripto Para

Bilanço Haftasına Girdik! Tesla ve MicroStrategy’nin Bitcoin Tablosu Bekleniyor!

Kurumsal şirketler kripto varlıklarını resmi olarak da açıklayacak.

Kurumsal şirketler birer birer Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaptıklarını açıklarken Blomberg’in haberine göre kripto para varlıkları olan kurumsal şirketlerin bilanço açıklama dönemi geldi.

Piyasada Bitcoin’e yaptıkları yatırımlar ile konuşulan Tesla ve MicroStrategy bu hafta bilançolarını açıklayacak. Tesla daha önce Bitcoin aldığını ve bir ödeme aracı olarak kabul ettiğini resmi olarak duyurmuştu. Ancak Tesla’nın Bitcoin ile araç satışını durdurması kafaları karıştırmıştı.

Musk’ın kafa karıştıran bazı paylaşımları “Tesla Bitcoinlerini sattı mı?” sorularını gündeme getirmiş ve yatırımcıların gözü ikinci çeyrek bilançolarına çevrilmişti.

Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde katıldığı “The B word” konferansında yaptığı açıklamalar şirket bilançolarına ilişkin negatif havayı ortadan kaldırdı.

Tesla’daki Durum Ne?

Tesla’nın bu yılın ilk çeyrek raporunda kripto satışından 128 milyon dolar kar ettiği belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde ise Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk, Tesla bilançosunu bekleyen yatırımcılar için  oldukça önemli bir açıklamalar yaparak “Tesla, SpaceX ve ben Bitcoin satmadık.” dedi.

MicroStartegy’deki Durum Ne?

MicroStrategy ise üst üste Bitcoin alımları yaparak Bitcoin’i odak noktasına aldıklarını ve şirketin kripto para satın almak için tahvil satımı yaptığını duyurmuştu.

Tüm alımları şirketin CEO’su Michael Saylor’ın bizzat kendisi yönetti ve toplamda alınan kripto varlıklara 2,25 milyar doların üzerinde para harcadı.

Bloomberg’in haberine göre kripto para varlıkları olan şirketler teker teker bilançolarını açıklayacak. Tesla ve MicroStrategy’nin bu hafta içerisinde, SpaceX’in ise ağustos ayı içerisinde 2. çeyrek bilançosunu açıklaması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu