Haberler

Bilgisayar Korsanlarının Bitcoin’e İlgisi Artıyor

Bilgisayar korsanlarının Bitcoin'e olan ilgisi artış eğilimi gösteriyor.

İlk çıktığı günlerden beri birçok insanın dikkatini üstüne çekmeyi başaran bitcoin, özellikle yasa dışı olarak kabul edilen karanlık dünyada da önemli bir role sahiptir. Bundaki en büyük etmen de tahmin edebileceğiniz üzere bitcoinin izi sürülemez ve tamamen anonim bir servis olmasıdır. Bu sayede suçlular bitcoin aracılığı ile hedefledikleri kişilerden fidye olarak para alabilirler. Daha sonrasında da hiçbir şekilde iz bırakmadan ortadan kaybolabilir.

Bilgisayar Korsanlarının Bitcoin İle İlişkisi

Her gün dünya genelinde binlerce bilgisayara bilgisayar korsanları tarafından saldırılar düzenlenip çeşitli amaçlarla o bilgisayarlar kullanılmaktadır. Bunların en tehlikelisi şüphesiz ki sizin verilerinizi şifreleyip belirli bir miktarda para isteyen türler. Eğer karşı tarafa parayı ödemezseniz verileriniz açığa çıkabilir veya onlara bir daha hiçbir şekilde ulaşamayabilirsiniz. Korsanlar da bu noktada bitcoin adreslerine bir miktar bitcoin göndermenizi isteyecektir. İzi sürülemeyen bu şifreli, yani kripto para adı verilen yeni teknoloji işlerini çok kolaylaştırır.

İnternetin görünen kısmını bırakıp biraz daha karanlık dünyasına girdiğimizde tamamen bitcoin ve diğer kripto paralarla ticaretin döndüğüne şahit olabilirsiniz. Burada satılan ürünler genelde yasa dışı ve kaçak olduğu için satıcılar kendini tamamen gizlemek ve bunun yanında güvenle ödeme alabilmek amacıyla bitcoin tercih etmektedirler. Ancak bu platformlar üzerinden satış yapan yerlerden herhangi bir ürün alacaksanız bundan emin olup olmadığınıza karar vermelisiniz. Çünkü bu siteler üzerinden satış gerçekleştiren kişiler sizlere Hepsi burada veya N11 gibi garanti vermemektedir. Bir yandan da ödemelerini bitcoin ile aldıkları için inisiyatif tamamen onların elinde olacaktır.

Çok da masum olmayan internet dünyası ve teknolojik gelişmeler sonucu çok farklı amaçlarla kullanılabilen bitcoin ve tüm kripto paralar gelecek yıllarda insanlık için maddi yönden büyük bir dönüm noktası olma potansiyeline sahip. Birçok uzman tarafından yapılan yorumlarda çok daha güvenli bir sisteme sahip olduğu gerekçesiyle alışverişlerde bitcoin yolunu kullanan şirket ve küçük işletmelerin sayısında önemli bir artış görüneceği dile getirilmektedir. Şuan bile ülkemizde bitcoin dünyasıyla haşır neşir olan birçok kişi bulunmaktadır. Ayrıca bu kişilerin hatırı sayılır miktarlarda bitcoine de sahip olduklarını belirtmek gerek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu