HaberlerKripto Para

Bill Gates Yine Kripto Paralara Karşı!

Nexo

Microsoft’un kurucu ortağı ve CEO’su Bill Gates, kripto paralar ile ilgili olarak bugün basına açıklama yaptı. Açıklamalarında kripto paraların kendisi için pek fazla büyüyecek gibi görünmediğini ve büyümesi, gelişmesi ve  değer artışı yaşaması için hiçbir nedenin olmadığını ortaya attı. Bitcoin’i durdurmak için bir yol veya yöntem olması durumunda Bitcoin’e karşı buna yatırım yapabilecek olduğunu belirten Gates’in bu ifadeleri ise kripto para dünyasında birçok kullanıcının şaşkın bakışlarını ve düşüncelerini beraberinde getiren açıklamalar oldu.

Gates’in açıklamalarında ”kripto paralara yatırım yapılmaması” gerektiğini dolaylı yoldan ima etmesi ise Bitcoin kullanıcılarının Gates’e karşı birçok platform üzerinden ”daha önce 20.000 dolar seviyesine çıkan kripto paranın Bitcoin olduğunu unutmamalısınız” yorumlarının yapılmasını sağladı.

Neden Karşılar?

Gates ve daha birçok işadamının kripto paralara karşı olmasının arkasında yatan sebep henüz daha bilinmiyor. Bazı ünlü analistler bu durumu ”korku” dolayısı ile bu tür açıklamaların yapıldığını belirtirken, bazı ünlü yatırımcılar ise kripto paraların aşırı derece büyümesinden ve dolar ile Euro gibi para birimlerinin kullanılmamasından endişe edildiği için bu tür açıklamaların isteyerek ve bilerek yapıldığını belirtiyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı