coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaBinance, Birleşik Arap Emirlikleri'nde Yaptığı Lisans Başvurusunu Geri Çekti!

Binance, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Yaptığı Lisans Başvurusunu Geri Çekti!

ABD ile yaptığı anlaşma ile dikkat çeken kripto para borsası Binance, bir ülkede daha yaptığı lisans başvurusunu geri çekti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yakın tarihli bir gelişmeye göre, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Abu Dabi’de lisans almak için yaptığı başvuruyu geri çekti.

Bu hamle, şirketin dünya çapında artan düzenleyici incelemelerle karşı karşıya olduğu bir dönemde geldi.

Binance’e bağlı BV Investment Management tarafından yapılan başvuru, ilk başvurunun yapılmasından bir yıl sonra, 7 Kasım’da Abu Dabi’nin mali düzenleyicisi kanalıyla geri çekildi. Düzenleyicinin web sitesine göre lisans, firmanın kolektif bir yatırım fonunu yönetmesine izin verecekti.

Binance sözcüsü, kararın şirketin küresel lisanslama ihtiyaçları değerlendirildikten ve başvurunun gerekli olmadığına karar verildikten sonra alındığını belirtti. Abu Dabi Global Market’in Finansal Hizmet Düzenleme Kurumu (FSRA) konuyla ilgili yorum yapmayı reddetti.

İlgili Haber  1 Ethereum ile Üç Haftada Başlayıp 275x Kar Eden Kripto Para Balinasının Yaptığı İşlemler Tespit Edildi! İşte Tüm İşlemleri

Bu gelişme, Binance’in kurucusu Changpeng Zhao’nun ABD kara para aklamayı önleme yasalarını ihlal etmekten suçlu bulunmasının ardından geçen ay CEO’luk görevinden istifa etmesinin ardından geldi. Borsa, yıllar süren ABD soruşturmasını çözümlemek için 4.3 milyar doların üzerinde ödeme yapmayı kabul etmişti. Ancak Binance sözcüsü, lisans başvurusunu geri çekme kararının ABD’deki anlaşmayla ilgisi olmadığını açıkladı.

Bir dijital varlık merkezi olmaya çalışan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Binance için önemli bir konum olageldi. Şirketin Dubai ve Abu Dabi’de düzenleyici izinleri var ve geçen yıl kripto düzenlemelerini şekillendirmeye yardımcı olmak için Dubai’de 100’den fazla pozisyonda işe alım yaptığını duyurdu.

Şirketin yeni CEO’su Richard Teng, Londra’daki Financial Times konferansında şirketin Orta Doğu ve Kuzey Afrika merkezinin Dubai’de olduğunu belirtmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail