Kripto HaberleriAltcoinBinance Bitcoin ve Bu İki Altcoin'den 1 Milyar Dolarlık Alım Yapacağını Duyurdu!

Binance Bitcoin ve Bu İki Altcoin’den 1 Milyar Dolarlık Alım Yapacağını Duyurdu!

CZ, Industry Recovery Initiative'de kalan BUSD fonlarını Bitcoin (BTC), BNB ve Ethereum'a (ETH) çevireceğini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Geçtiğimiz Cuma günü kripto para piyasalarını etkileyen Silicon Valley Bank‘ın iflası ve buna bağlı olarak en büyük stablecoinlerden biri olan USDC‘de yaşanan depeg yatırımcıların bankalara ve stablecoinlere olan güveni sarstı.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance CEO’su CZ’de yaşanan bu olaylar sonrasında bir hamle yaptığını duyurdu.

Twitter hesabından paylaşım yapan CZ, Industry Recovery Initiative’de kalan BUSD fonlarını Bitcoin (BTC), BNB ve Ethereum’a (ETH) çevireceğini söyledi.

“Stablecoinler ve bankalardaki değişiklikler göz önüne alındığında Binance, BUSD’den kalan 1 milyar dolarlık Industry Recovery Initiative fonunu BTC , BNB ve ETH dahil olmak üzere yerel kriptoya dönüştürecektir.

Zincir üzerinde bazı fon hareketleri gerçekleşecektir.”

Binance söz konusu 1 milyar dolar büyüklüğündeki bu fonu FTX‘in iflası sonrasında kripto projelerinin bir likidite krizi ile karşı karşıya kalmaları durumunda kullanılmak üzere kurmuştu.

Kripto para platformu Lookonchain da Binance Recovery Fund’da bulunan 985.088.975 BUSD’nin Binance’e aktarıldığını belirtti.

“Binance’ın FTX iflası sonrası başlattığı 1milyar dolarlık fonda bulunan BUSD 10 dakika önce Binance’a aktarıldı.

Bitcoin, Ethereum ve BNB satın almak için kullanılacaktır.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları