HaberlerKripto Para

Binance Borsasında Güvenlik Tedbirleri

Binance yetkilileri, kripto para borsalarına yapılabilecek tehdit ve saldırıları önlemek için yeni güvenlik güncellemeleri getirileceğini ve güvenlik açığı bulunup bulunmadığını kontrol ederek güvenliği modernize edeceklerini açıkladı. Bugün yapılan duyuru ile kripto para borsasında oluşabilecek olan saldırı ve tehditlere karşı evrensel 2 – faktörlü doğrulama işleminin yapılacağı ve güvenlik tedbirlerinin güncel hale getirilerek modern bir yapı sağlanacağı duyuruldu.

Binance Ceo’su Açıklama Yaptı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, güvenlik tedbirleri alanında yaptığı açıklamada, API saldırılarına karşı alınacak tedbirleri ve bu saldırıların önlemlerinin alınması için kimlik doğrulama sistemi getirileceğini ve bu işlemin ”önemli” değişiklikler kapsamında olacağını açıkladı. Binance yaptığı açıklamada bu hafta sonuna doğru bu güvenlik önlemlerinin tamamlanacağını ve en kısa sürede hayata geçirileceğini açıkladı. Bu projenin hayata geçirilmesinin ardından kullanıcıların alım satım işlemlerini daha rahat ve güvenli bir şekilde gerçekleştireceğini açıkladı. Borsanın önümüzdeki hafta faaliyetlerine devam edeceğini açıklarken, alım ve satım işlemlerinin de açılacağını açıkladı.

Zhao ise bu konuda yaptığı açıklamada API’nin bu güvenlik önlemini uzun bir süredir uygulamaya koyduğunu ve YubiKey gibi güvenlik aygıtları kullanarak en üst modernlikte güvenlik önlemlerinin alınacağını belirtti. YubiKey ile yapılan bu işbirliği sonrasında 1000 Yubikey’de kullanıcılara hediye olarak verilecek.

Bu işlem için “yanlış yapılan bir uygulama” ibaresini kullanan CZ ise hatasını kabul ederek Bitcoin’cilerden özür diledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu