BorsaHaberler

Binance Brezilya’da Türev Ürün Ticaretini Durdurdu!

Binance'in uyum süreci devam ediyor.

Son günlerde Binance’ten gelen bir dizi değişiklik haberi paylaşıyoruz. Dünyanın en büyük borsası ülkelerin yasal gerekliliklerine uyma noktasında üzerine düşeni yapıyor. Binance’nin ileride karşılaşması muhtemel yasal sorunları önceden tespit ederek bunlara karşı önlem alması yatırımcılar tarafından takdirle karşılanıyor.

Bu bağlamda Binance’in son hamlesi Brezilya için geldi. Borsa Brezilya’lı müşterileri için sunduğu vadeli işlem ticaretinin askıya aldığını duyurdu. Değişiklik sadece Brezilya platformunda uygulanacak.

Binance sözcüsü bu hamlenin Brezilya’lı düzenleyicilerin emri sonrası geldiğini ifade etti ve ekledi:

“Brezilya’daki yasal otoriteye saygı göstermek için, Brezilya platformumuzdaki türev ürün pazarını durdurduk.”

Brezilya yerel basınında çıkan haberlere göre ülke son günlerde kripto paraları tartışıyor. Brezilya Merkez Bankası Başkanı Roberto Campos Neto kripto paralara ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Kripto para birimleri ödeme platformlarında büyük rol oynayacak. Dijital ödemeler sanayinin ve ülkenin büyümesi için anahtar görevinde. Bu ödemeler insanların bazı ihtiyaçlarından dolayı ortaya çıkıyor. Regülasyonlar yatırımcıların kripto para talebini kolaylaştırmalı.”

Ülkelerin yasal mevzuatları gereği kaldıraçlı işlemler bazı problemler oluşturabiliyor. Binance’nin Türkiye platformu olan BinanceTR’de de hali hazırla türev ürün pazarı bulunmuyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu