HaberlerKripto Para

Binance CEO’su CZ: “Banka Sahibi Olmak İyi Olabilir.”

Binance CEO'su, kripto para birimi borsasının bir banka kurması veya satın almasının işleri kolaylaştırabileceğini ancak ...

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), bugün basına açıklamalarda bulundu. Kripto para birimi borsasının yakın zamanda bir banka satın alması veya Binance bankasının kurulup kurulmayacağı konusunda soru işaretlerine net yanıt vermeyen ünlü isim, “Bugün için Binance yetkilileri bu konu üzerinde tartışmalara devam ediyor. Bir banka sahibi olmak regülatörler ile görüşmeleri ve anlaşmaları daha kolay hale getirebilir. Küresel bir bankayı satın almamız veya yeni bir banka olarak sıfırdan banka açmamızın bize getirileri üzerinde birçok farklı tartışma bulunuyor.” dedi.

Kripto para borsasının fiat para birimlerini içeren ve aynı zamanda kripto paraları içeren yapıda banka oluşturmasının mümkün olabileceği çok uzun zamandan beri bilinen gerçeklerden biri. Ancak birçok kripto para borsası, bunu yapmanın milyarlarca dolara mal olacağının bilincinde ve bugün için kripto para borsaları yüksek servetlere sahip olsalar bile bu paraların kesin kazanç getirip getirmeyeceği ya da bilinmeyen bir finans sektörüne harcanmasının doğru olup olmadığı noktasında kararsızlık yaşıyor.

Bir banka satın almamız veya küresel ölçekte bir Binance bankası kurmamız durumunda fiat paraları içereceğinden ülkelerin regülatörleri ile çok daha yakından ve daha sık konuşma hakkına sahip olabiliriz. Bu, Binance için iyi sonuçları olacak bir karar olabilir. Ancak size bugün için söyleyebilecek tek gerçek var, henüz böyle bir karar almadık ve bunun üzerinde yetkililerimiz sadece açık tartışmalar yürütmeye ve bu konuyu araştırmaya devam ediyorlar.

Bunun daha iyi bir karar olabileceğini düşünüyorum. Ancak bir banka sahibi olduğumuzu göz önünde bulundursak bile regülatörler ile yaşadığımız tüm sorunların asla çözülmeyeceğini, bunun sadece sorunların bir kısmının çözülmesinde yardımcı olacağı gibi daha farklı sorunlar yaratma riskinin olabileceğini de biliyorum. Ben bu kararları destekliyorum ve bunun üzerinde tartışmaya devam edeceğiz. – Binance CEO’su Changpeng Zhao.

Coinbase Ve Binance Ortaklığında Açılabilir Mi?

İki dev kripto para borsasının fiat para birimlerinde kripto para sektörünün geleceği için ortak bir banka açmasını destekleyenlerin oranı ise son derece yüksek. İki rakip borsanın fiat para birimlerini içeren bir banka kurmasının ise Çin merkezli olduğuna inanılması ve bazı soru işaretleri bırakması nedeniyle Binance ile Coinbase’in ortak hareket etme ihtimallerini zora soktuğu düşünülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu