Kripto HaberleriBorsaBinance CEO'su CZ ile WazirX Yönetimi Arasında Atışma: WazirX Kapatılacak Mı?

Binance CEO’su CZ ile WazirX Yönetimi Arasında Atışma: WazirX Kapatılacak Mı?

Takip et

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Hindistan kolluk kuvvetlerinin WazirX’in bazı varlıklarına baskın düzenleyip dondurmasının ardından şirketinin duruşunu netleştirmek için açıklama yaptı.

Zhao, sorunlu WazirX borsasının kapatılabileceğini ancak bunu kullanıcılara zarar vereceği için yapmadıklarını ekledi.

İlgili Haber
Bir Borsaya Operasyon Yapıldı! Binance CEO'sundan Bizimle Bağlantısı Yok

İşte CZ’nin Twitter üzerinden yaptığı açıklamaların tamamı:

“Bunların Twitter’da tartışılması gerektiği için üzücü:

Binance, WazirX için cüzdan hizmetleri sağlamaktadır.

WazirX alan adı bizim kontrolümüze devredildi.

Bize bir AWS hesabına paylaşımlı erişim verildi.

WazirX’i kapatabilirdik. Ama yapamayız, çünkü bu kullanıcılara zarar verir.

Changpeng Zhao, Binance’in, Hindistan kolluk kuvvetlerinin WazirX’e yönelttiği suçlamalar ile bağlantısı olmadığını da ekledi:

Binance, daha önce belirtildiği gibi “kullanıcı kaydı, KYC, alım satım ve para çekme işlemlerinin başlatılması” dahil olmak üzere işlemler üzerinde kontrole sahip DEĞİLDİR. Bunu WazirX’in kurucu ekibi kontrol ediyor. Taleplerimize rağmen bu hiçbir zaman devredilmedi. Anlaşma hiçbir zaman tamamlanmadı. Hisse transferi olmadı.

WazirX kurucu ekibi platformun operasyonlarının kontrolünü elinde tuttu. Bize (Binance) hiçbir zaman veri veya kullanıcıların kontrolü, KYC vb. verilmedi. WazirX’teki bu sorunları çözmek için yetkililer ile çalışmayı çok isteriz.”

WazirX Kurucusu CZ’ye Karşı Açıklama Yaptı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Hindistan kolluk kuvvetlerinin WazirX’in bazı varlıklarına baskın düzenleyip dondurmasının ardından şirketinin duruşunu netleştirmek için açıklama yaptı.

WazirX’in kurucu ortağı Nischal Shetty, Binance CEO’suna karşı birkaç açıklama yaptı. “WazirX’i kapatabiliriz” sözünün doğrudan CZ’nin tam kontrole sahip olduğunu kanıtladığını belirtti.

Shetty ayrıca, Binance’in WazirX alan adına sahip olduğunu da doğrulamış olduğunu iddia etti.

Nischal Shetty, platformdaki tüm kullanıcıların kripto para ve nakit varlıklarının şimdilik güvende olduğunu garanti etti.

Shetty’nin bu açıklamalarına cevap veren CZ, bu kez çok sert yüklendi:

“Aldatıcı ifade oyunları oynayan birileri var. Alan adını kapatabiliriz. Bu sadece kullanıcılara zarar verir. Ticaret sisteminin kontrolü bizde DEĞİL. Sadece AWS girişini verdiniz, kaynak kodu yok, dağıtım yeteneği yok. AWS hesabına, kaynak koduna, dağıtıma vb. erişimi de elinizde tuttunuz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları