AltcoinBorsaHaberler

Binance CEO’su CZ, Terra (LUNA) Çöküşü Hakkında Konuştu: “Böyle Yapsalardı Önlenebilirdi!”

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'in CEO'su CZ, Terra (LUNA) ekosistemindeki çöküşün önlenebileceğini savundu.

Terra (LUNA) ekosistemini sığ bir konsept olarak tanımlayan Binance CEO’su Changpeng Zhao, yaşananlarla ilgili tekrar konuştu.

CZ çöküşten etkilenen herkesi memnun edebilecek ‘büyük çözümlerin’ var olmadığını söyledi.

CZ, LUNA’nın büyümesinin içi boş olduğunu ve bunun şişen balonun patlamasına yol açtığını söyledi. Daha hızlı bir müdahale olsaydı çöküşün önlenebilir olduğunu da belirtti.

“LUNA Tokeni Basmaları Sorunu Daha Kötü Hale Getirdi”

Binance CEO’su, bir varlığın daha fazla basılmasının piyasa değerini artıracağı teorisi üzerine kurulan Terra’nın tasarımını ‘aptalca’ olarak nitelendirdi.

Para basmanın değer yaratmadığını, sadece mevcut sahipleri zayıflattığını da sözlerine ekledi:

“Büyük bir hızla LUNA tokeni basmak sorunu çok daha kötü hale getirdi.”

İlgili Haber
Binance CEO'su CZ, Terra (LUNA) Hakkındaki İddialara Cevap Verdi ve Öneride Bulundu!

“Terra Çöküşü Önlenebilirdi”

CZ ayrıca LUNA tokeninin çöküşünün yerinde bir müdahale ile önlenebileceğini iddia etti:

“Terra’nın bazı kullanım alanlarına sahip bir ekosistem olsa da, ekosistemin büyüme hızı yeni kullanıcıları çekmek için kullanılan teşviklerin hızıyla eşleşmedi. Terra ekibi, depeg oranı %5 iken rezervlerini kullanmış olsaydı, tüm bu olay önlenebilirdi.”

CZ, Terra ekibinin 1 dolara olan sabit fiyatı eski haline getirmek için rezervlerini kullanmakta yavaş kaldığını söyledi.

Binance CEO’su, Luna tokeninin değeri zaten %99 oranında düştükten sonra ekibin kurtarma yapmak için 3 milyar dolar kullanmaya çalıştığını belirtti.

“Kripto Para Ekosistemi Dirençli”

CZ, kripto endüstrisi tarafından gösterilen dirençten memnun olduğunu söyledi. Direncin, genellikle merkezi sistemlere alışkın olan insanların anlamadığı önemli bir ayırt edici unsur olduğunu ifade etti.

“Merkezi olmayan bir sistemde, tüm stabilcoinler farklı şekillerde çalışır. Ortak standartlar ya da rezervler yoktur. Ancak, biri başarısız olduğunda diğerleri daha az etkilenir. Destek olmadan bile, diğer tüm büyük stabilcoinler şoka dayandı ve diğer kripto projelerinin çoğu da iyi durumda.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu