Kripto HaberleriAltcoinBinance CEO'su CZ'den Bitcoin (BTC) Açıklaması Geldi: Sürpriz Altcoinin Fiyatını Etkiledi!

Binance CEO’su CZ’den Bitcoin (BTC) Açıklaması Geldi: Sürpriz Altcoinin Fiyatını Etkiledi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’dan gelen Bitcoin açıklamayla birlikte Trust Wallet Token (TWT) altcoin fiyatında ani bir hareketlilik başladı.

Binance CEO’sundan Ukraynalı Sığınmacı ile İlgili Bitcoin Önerisi

Zhao, CNBC tarafından yayınlanan bir habere cevap verdi. Haberde, Ukrayna-Rusya savaşından kaçan bir sığınmacının bir USB belleğe 2.000 dolarlık Bitcoin saklayarak Polanya’ya gitmesi konu alınıyordu.

Binance CEO’su, söz konusu habere “Trust Wallet cüzdanı gibi bir mobil cüzdan ya da Binance gibi bir merkezi borsa (CEX) kullansaydı bir USB belleğe ihtiyacı olmayacağını” söyleyerek cevap verdi.

CZ’nin Tweet’inin ardından TWT altcoin fiyatı 1.62 dolar seviyesinden 1.74 dolar seviyesine kadar tırmandı.

FTX kripto para borsasının çöküşünün ardından merkezi borsalar ile ilgili bir şüphe dalgası başlamıştı. Ardından Binance dahil olmak üzere çok sayıda kripto para borsası, müşterilerinin fonlarının eksiksiz bir şekilde soğuk cüzdanlarda tuttuklarına dair kanıt olarak tasarlanan Proof of Reserves sistemini başlattılar. Çok sayıda borsa artık aylık olarak Proof of Reserves raporunu yayınlıyor.

CZ’nin açıklamasıyla birlikte TWT fiyatında yaşanan yükselişi gösteren grafik.
İlgili Haber
Analistler, Bitcoin'in En Fazla Yükseldiği Saatleri Tespit Etti ve Sebebini Açıkladı!

Buna rağmen çok sayıda uzman, kullanıcılarının Bitcoin ve kripto varlıklarını kendi soğuk cüzdanlarında tutmasını öneriyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao ise bu fikre çok sıcak bakayanlar arasında.

Zhao’ya göre birçok insan kendi cüzdanlarını kendileri yönettiğinde para kaybetme olasılıkları daha fazla. Zhao, bunun nedeni olarak soğuk cüzdan uygulamalarının karmaşıklığını ve normal kullanıcılar için tehlikeli olabilecek fon kaybetme risklerini gösteriyor ve kullanıcıların Binance borsasında kripto tutmalarının daha iyi olabileceğini savunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları