Kripto HaberleriBitcoinBinance CEO'su CZ'den Bitcoin Tweet'leri Geldi: "Son Zamanlarda Kripto Yatırımcıları Acı Çekiyordu..."

Binance CEO’su CZ’den Bitcoin Tweet’leri Geldi: “Son Zamanlarda Kripto Yatırımcıları Acı Çekiyordu…”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), yaptığı açıklamasında Bitcoin’de (BTC) yaşanan son büyük ralli hakkında konuştu.

Twitter’dan açıklama yapan CZ, kripto para sahibi olmanın zor olduğunu ve özellikle de son birkaç aydır kripto sahibi insanların zor zamanlar geçirdiğini hatırlattı.

“Bitcoin Asla Bir Kurtarma Paketine İhtiyaç Duymaz”

CZ, zorluklara rağmen, ABD’de yetkililerin bir kurtarma paketiyle devreye girmesini gerektiren son banka iflaslarının aksine, Bitcoin’in hiçbir zaman bir kurtarma paketine ihtiyaç duymadığına dikkat çekti.

CZ, Bitcoin’in “istenildiği gibi” sıfırdan üretilememesi ve madenciliğin ağın temel bir özelliği olması nedeniyle benzersiz bir varlık olduğunu kaydetti.

CZ tweetinde “Madencilik asla bitmeyecek, blok ödülleri durduktan sonra bile madenciler işlem ücretleri için ağı korumaya devam edecekler” dedi.

İlgili Haber
Bitcoin Opsiyon Hacimleri 2021 Yılının Ekim Ayından Bu Yana En Yüksek Seviyesine Çıktı! Anlamı Ne?

Bitcoin’in volatil olmasına rağmen, hiçbir zaman bir kurtarma paketine ihtiyaç duymadığını ve devlet müdahalesi olmadan bağımsız olarak çalışmaya devam edebileceğini de sözlerine ekledi.

Bununla birlikte bir kullanıcının son kripto para çöküşlerinin 2018’de yaşanan çöküşlerden daha kötü geçtiğini söylemesi üzerine CZ, “Bence bu sadece “hafıza zayıflaması” etkisi olabilir. Zamanla acıyı unutmaya meyilliyizdir.” şeklinde bir yanıt vererek 2018’de yaşanan çöküşün son çöküşten çok daha büyük olduğunu savundu.

Bilindiği üzere ABD’de çok sayıda bankanın zor durumda kalması üzerine yetkililer bu bankalar için milyarlarca dolarlık kurtarma paketlerini devreye sokmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları