Kripto HaberleriAnalizBitcoin Opsiyon Hacimleri 2021 Yılının Ekim Ayından Bu Yana En Yüksek Seviyesine...

Bitcoin Opsiyon Hacimleri 2021 Yılının Ekim Ayından Bu Yana En Yüksek Seviyesine Çıktı! Anlamı Ne?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin opsiyon hacimleri, bankacılık krizinde bulunduğumuz dönemde Bitcoin fiyatının 60.000 doların üzerine çıktığı Ekim 2021’den bu yana en yüksek noktasına ulaştı.

Bitcoin opsiyon hacimleri, sahibine gelecekte belirli bir fiyat ve tarihte Bitcoin alma veya satma hakkı veren ancak yükümlülüğü olmayan işlem gören sözleşmelerin sayısını ifade ediyor.

Bitcoin Opsiyon Hacimleri Zirve Yaptı

The Block’un verilerine göre, geleneksel finans piyasalarında önemli bir dalgalanma görülürken, Bitcoin opsiyon işlem hacmi bu hafta 7.94 milyar dolar oldu.

Bitcoin opsiyonlarında haftalık verileri ve son yükselişi gösteren grafik.

BTC opsiyon hacimlerindeki artış, BTC’ye bir yatırım olarak artan bir ilgi olduğunu ve yatırımcıların aktif olarak fiyat hareketlerinden kar etmeye çalıştığını gösterebilir.

Bununla birlikte, BTC ile genel finansal sistem arasındaki ilişkinin karmaşık olduğunu ve bankacılık krizinin BTC’nin uzun vadeli beklentileri üzerindeki etkisinin belirsiz olduğunu unutmamak gerekir.

Kurumsal likidite sağlayıcısı Paradigm’ın kurucu ortağı Anand Gomes, piyasanın “daha gevşek parasal koşulları fiyatladığını” çünkü “Fed’in artık faiz artıramayacağını” söyledi.

Telegram üzerinden verdiği bir röportajda Gomes, Silvergate, Silicon Valley Bank’ın çöküşüne ve Credit Suisse’in karşılaştığı sorunlara atıfta bulunarak “FED faizleri artırdı ve bankacılık sistemini çökertti” dedi.

“Gevşek para politikası daha ucuz sermaye anlamına gelir” diyen Gomes, “ve daha ucuz sermaye bizlerin bu sermayeyi daha yüksek getirili varlıklara yatırmamız anlamına gelir” şeklinde konuştu.

İlgili Haber
Bank of America'nın Kripto Para Dostu Banka Signature Bank'ı Satın Alacağı İddia Ediliyor! Kaynaktan Açıklama Geldi

LedgerPrime’da başkan yardımcısı olan Laura Vidiella’ya göre son yükselişin nedeni daha çok volatiliteyle ilgili.

“Yüksek volatilite ve yüksek işlem hacmi, özellikle likit varlıklar için genellikle çok paraleldir” diyen Vidiella, bu nedenle Paradigm’in bu hafta rekor hacimlere ulaştığını ve tek bir günde 1 milyar doların üzerinde işlem yaptığını söyledi.

Vidiella, rallinin bir başka nedeninin de yatırımcıların fonlarını başarısızlık riski yüksek olan bankalardan çıkarmanın bir yolu olarak Bitcoin satın almaları olduğunu söyledi.

Vidiella, bu tepkinin kripto para ve düzenleyiciler arasında bazı işbirliklerini teşvik edebileceğini düşünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları