Bitcoin

Binance CEO’su Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı: Pro Trader Bile Olsanız Dikkat!

Changpeng Zhao, kripto para yatırımcılarını uyardı.

Kripto para piyasası 2020 yılında başlayan rallinin devam etmesi ile tarihte ilk defa 1 trilyon dolarlık toplam piyasa değerine ulaştı. Bitcoin (BTC) fiyatının 38.000 dolar üzerine çıkması, Ethereum (ETH) fiyatının 2 yıl sonra 1.200 doları tekrar görmesi ve neredeyse önde gelen birçok altcoinin rekor kırması, piyasada eşi benzeri olmayan bir ortam oluşturdu.

Kripto Para Piyasasındaki Tehlike Artıyor

Piyasaya birçok yeni yatırımcı girerken eski yatırımcıların da oldukça riskli işlere karıştığı görülüyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao ise bu duruma karşı yatırımcıları uyardı. Changpeng Zhao, ayı veya boğa piyasası fark etmeden yatırımcıların dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı.

CZ, insanların fazla risk aldığını ancak kimsenin asla önümüzdeki ayın kirasını “yatırım” için kullanmaması gerektiğini ifade etti. Günlük alım satım olarak bilinen day trade stratejisinin tehlikeli olduğunu da vurgulayan CZ, profesyonel trader olanların bile bunun yerine uzun vadeli yatırım yapması gerektiğini düşünüyor.

CZ’nin en büyük ve temel tavsiyesi ise şu:

Günlük alım satım yapmayın. Uzun vadeli yatırım yapın ve sadece önümüzdeki birkaç yıl ihtiyacınız olmayacak parayı yatırın.”

Bitcoin fiyatı 2017 yılında aynı bugünkü döneme benzer bir FOMO oluşturup 20.000 doları görmüştü. Bunun devamında gelen ayı piyasası ise BTC fiyatının 3.000 dolara kadar inmesine yol açtı. Ancak olayın üzerinden 3 yıl geçmesi, Bitcoin’i eski rekorunun bile üzerine çıkardı. Changpeng Zhao’nun söz konusu uyarısı ise bu tarihsel gelişmeye bakılarak bile yerinde sayılabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu