HaberlerKripto Para

Binance CEO’su Zhao’dan “ABD Yasalarını İhlal” Açıklaması: ABD’yi Harekete Geçirmiş Olabilir!

FORBES dergisinde yayınlanan sızıntı belgeye dayanan iddialara göre Binance adlı kripto para borsasının ABD yasalarını bypass etmek için "kurumsal plan" oluşturduğu iddia edildi.

Amerikan yönetimi tüm kripto para borsalarını yakından izliyor. Tahran merkezli birkaç kişiye daha önce Google hesaplarına varana dek yaptırımlar uygulamış ve tüm dünyada kripto para borsalarının İran merkezli işlemlerde kendilerini bilgilendirmesi uyarısında bulunmuştu. Daha önce bazı kripto para borsaları ABD yasalarını ihlal etmek suçlamasıyla karşı karşıya kalmış ve çok ciddi para ve hapis cezaları gündeme gelmişti.

FORBES dergisinde yayınlanan yeni belgeye göre ise merkezi bilinmeyen (Çin olduğu tahmin ediliyor) dünyanın en büyük 2 kripto para borsasından bir tanesi olan Binance’in “ABD yasalarını aşmak – bypass etmek -” amacıyla yeni kurumsal strateji üzerinde çalıştığı iddia edilmişti.

CEO Zhao: Yalan Bunlar

Binance CEO’su Changpeng Zhao, konu ile ilgili acil olarak açıklama yaptı ve Binance’in Türkiye, Güney Kore, ABD ve Ukrayna gibi birçok ülkede aktif borsalara sahip olduğunu ve şirketin tüm ülkelerde ilgili yerel ve uluslararası yasalara uygun olarak faaliyet gösterdiğini açıkladı. Binance CEO’su, aynı zamanda kendilerine belirli stratejiler önerildiğini, ancak her önerilen stratejinin kendileri tarafından uygulanmadığının altını çizdi.

ABD yasalarının ihlal edilmediğini açıklayan Zhao, “ABD yasalarının ihlali söz konusu değildir. İddialar yalan!” dedi.

Amerikan Yasalarını İhlal = Borsaya El Konulması, Hapis Cezaları

Amerikan yönetimi başta finansal yasalar olmak üzere ABD yasalarını ihlal eden kişilere onlarca yılı aşkın hapis cezaları uyguluyor. Eğer Amerikan yasalarını ihlal eden uluslararası bir şirket ise bu şirketin tüm faaliyetleri engelleniyor, hatta öyle ki bu şirkete farklı ülkede olması halinde bile el konuluyor. Herhangi bir kripto para borsasının Amerikan yasalarını ihlal etmesi demek küresel faaliyetlerin sona ermesi, yüksek hapis cezaları ve para cezaları anlamına geliyor.

İsterse Çin merkezli olsun bu şirketlerin ticareti ABD tarafından engellenebiliyor. ABD Hazine Bakanlığı’nın “yaptırımlar” listesine giren kişi ve şirketlerin dolaşım ve transfer hakları engelleniyor, uluslararası bankacılık sisteminde kendilerine yer bulamıyorlar.

Bu nedenle borsaların özellikle yerel yasalardan çok Amerikan yasalarına dikkat etmesine dönük uyarılar bile bulunuyor.

*Binance tüm dünyada güvenilerek kullanılan kripto para borsaları arasında ilk 2 sıradadır. Borsa ticaret hacmiyle rekor kırmaktadır ve 30 Ekim 2020 tarihi itibariyle güvenle kullanılmaktadır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu