Binance Coin

Binance Coin (BNB) Rekor Kırdı ve Üçüncü Sıraya Yerleşti: BNB’yi Hangi Coinler İzleyecek?

Binance Coin, Ethereum'un pazar payını çalmaya devam ediyor.

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in kripto para birimi Binance Coin (BNB), toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi oldu. BNB fiyatı son 24 saat içerisinde %49 yükseliş elde ederek 280 dolara kadar ulaştı ve tüm zamanların rekorunu kırdı.

İlgili Haber
Binance Coin (BNB) 100 Dolara İlerliyor: BNB Fiyatının Yükseliş Sebebi ne?

Binance Coin Rekor Kırdı: Sırada CAKE ve BAKE mi Var?

BNB, bu hamlesi ile toplam piyasa değerini 40 milyar dolara çıkardı ve Tether’ı uzun süre sonra geçen ilk kripto para birimi oldu. Binance Coin’in bu yükselişi aslında 1 aydır devam ediyor. 1 ay önce 38 dolar seviyelerinden işlem gören BNB’nin bu yükselişinin arkasındaki en büyük sebep ise Binance Smart Chain olarak biliniyor.

Binance’in kendi DeFi ağı konumundaki BSC, son haftalarda tam olarak patlama yaşıyor. Kullanıcılar özellikle PancakeSwap borsası üzerinden alım satım yapmak, likidite sağlamak ve staking geliri elde etmek için ciddi miktarlarda BNB alıyor. Bu alımlar sadece BNB’nin değil PancakeSwap’in kendi kripto parası CAKE’in de fiyatını etkiledi. Kısa süre önce 0,7 dolar olan CAKE, an itibarıyla 17 doları bile gördü.

BNB’nin Ethereum’u geride bırakabileceği iddiaları Twitter’da konuşulmaya başlanmış durumdayken kullanıcılar ise bu esnada CAKE gibi başka hangi kripto paraların yükseliş elde edebileceğini düşünmeye başladı. CAKE sonrasında benzer yapıya sahip olan BakerySwap borsasının kendi kripto parası BAKE de yükselişe geçti. BAKE fiyatı kısa sürede 2 dolar seviyesine ulaştı ancak uzmanlar fiyatın uzun vadede CAKE gibi yükseliş elde edebileceğini düşünüyor.

BAKE’in CAKE’e göre en büyük farkı ise farklı stake seçenekleri sunması olarak biliniyor. Buna ek olarak BAKE ağındaki NFT açılımı da fiyata rekor getirebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu