Binance Coin

Binance Coin (BNB) 100 Dolara İlerliyor: BNB Fiyatının Yükseliş Sebebi ne?

Binance Coin 96 Dolara Kadar Yükselerek Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in kendi kripto parası Binance Coin (BNB), tüm zamanların rekorunu kırdı. Toplam piyasa değerine göre en büyük 7. kripto para birimi konumundaki BNB, basın saati itibarıyla 94 dolardan işlem görüyor.

BNB fiyatı son 7 gün içerisinde %87, son 24 saat içerisinde ise %29 yükseliş elde ederek bir anda 100 doları zorlar konuma geldi. Aralık 2020 tarihinde 40 doların altında bir fiyata sahip olan BNB’nin bu yükselişi herkesi şaşırtsa da birçok yatırımcı bunun sebebini tam olarak anlayamadı.

Binance Coin’in Yükseliş Sebepleri Neler?

BNB fiyatının rekor kırmasının arkasında iki temel sebep olduğu görülüyor. Bunlardan birisi tahmin edilebileceği gibi BTC de dahil bütün piyasanın rekor kırması ve yükseliş yaşaması. Binance, dün yaşanan Tesla çılgınlığı sonrasında bir süre yoğunluktan hizmet veremez hale gelmişti.

Bu da borsanın ticari hacminin inanılmaz seviyelere ulaştığını gösteriyor. Binance her çeyrek dönemde elde ettiği ticari hacme göre BNB yakıyor ve bu durum aslında ilerleyen dönemdeki token yakma işleminin ne kadar etkili olacağını göstermekte.

İkinci ve şüphesiz en etkili sebep ise SafePal token satışı oldu. SafePal (SFP) projesinin Binance Launchpad üzerinden satışı, fiyatın %1.600 üzerinde artış elde etmesi ile gündeme oturdu. SFP, 0,10 dolardan satışa sunulurken Binance üzerinde listelendiğinde 1.80 dolara kadar yükseldi.

Binance bu seferki Launchpad yöntemini loto ve piyango usulü değil, BNB bazlı yaptı. Yatırımcılar belirli bir süre boyunca tuttukları BNB karşılığında SFP kazandı ve bu durum yüklü BNB alımları yapılmasını sağladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu