BorsaEthereum

Binance, Ethereum Yatırımcılarına Resmen Göz Açtırmıyor: İşlemler Yine Durduruldu

Binance, yüksek işlem ücretlerinden dolayı Ethereum ağı tabanlı çekme işlemlerini askıya aldı.

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, kısa sürede üçüncü kez Ethereum ağı tabanlı çekme işlemlerini askıya aldı. Geçtiğimiz hafta ilk defa gerçekleştirilen bu duruma gerekçe olarak ise Ethereum ağındaki inanılmaz seviyelere ulaşan işlem ücretleri gösterildi. Binance bu hareketi ile çok tepki çekti ve bunun Binance Smart Chain’i ön plana çıkartmak için yapılan bir durum olduğu iddia edildi.

İlgili Haber
SON DAKİKA: Binance, Geçici Süreliğine Ethereum (ETH) Çekme İşlemlerini Durdurdu

Ethereum Çekme İşlemleri Askıya Alındı

Binance şimdi ise bugün yaşanan sert düşüşler ve artan işlem ücretleri nedeniyle ETH tabanlı coinlerin yatırma ve çekme işlemlerini yeniden askıya aldı.  Fonların SAFU yani güvende olduğu belirtilirken yaşanan rahatsızlıktan dolayı da kullanıcılardan özür dilendi.

Etherscan verilerine bakıldığında ise en basit işlem için bile minimum 20 dolarlık gas ücreti istendiği görülüyor. Alım satımlarda ise bu işlemin 100 dolara kadar çıkabildiği biliniyor. Ethereum ağında yaşanan ölçeklenebilirlik sorunu özellikle sert düşüş veya yükseliş anlarında işlem ücretlerinin rekor kırmasına neden olmakta.

Ethereum geliştiricileri bunun için Ethereum 2.0’yi geliştirmeye başlasa da ağ hala geçiş sürecinde. Sadece Binance değil başka kripto para borsaları da kısa süre önce benzer adımlar atmaya başladı. Binance’in kısa süre içerisinde ise işlemleri açması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu