BorsaHaberler

Binance Etki Alanını Genişletiyor: Şimdi de Diğer Bir Büyük Avrupa Ülkesinden Onay Aldı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bir ülkeden daha onay alarak etki alanını genişletmeye devam etti.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bugün yaptığı açıklamasında İtalya departmanının düzenleyici onayı aldığını duyurdu.

Bu ayın başlarında Binance, bir başka Avrupa ülkesi olan Fransa’da Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı olarak faaliyet göstermek üzere düzenleyici onay almıştı.

Borsa, İtalya’da bir Kripto Para Birimi Hizmet Sağlayıcısı olarak kayıt yoluyla düzenleyici onay aldı. Kayıt, kripto işlemleriyle ilgili İtalyan yasalarına uygun olarak Organismo Agenti e Mediatori (OAM) kapsamında onay aldı.

Binance’in İtalya Onayının Detayları Ne?

Kripto para borsası, son olayın duyurusunu şöyle yaptı:

Binance grubunun İtalya’daki tüzel kişiliği olan Binance Italy, şirketin İtalya’daki müşterilerine kripto ürünleri sunmasına olanak tanıyor ve Binance’in kripto paralarla ilgili yerel düzenlemelere uygun olarak faaliyet gösterebilmesinin öneminin somut bir kanıtını oluşturuyor.”

Borsa ayrıca, düzenleyici onayın İtalya’ya yönelik büyüme stratejisinde önemli bir kilometre taşını temsil ettiğini söyledi. Bu sayede şirketin ofisler açarak ve yerel ekibini genişleterek ülkedeki varlığını güçlendireceği belirtildi.

İlgili Haber
Kripto Para Borsası Binance, Fransa'dan Lisans Almayı Başardı! İşte Detaylar

Kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao, kripto paraların yaygın olarak benimsenmesi için açık ve etkili bir düzenlemenin şart olduğunu söyledi:

“İtalya’da tam bir şeffaflık içinde faaliyet göstermek için gerekli şartları tanımlama ve kontrol etme çabaları için Ekonomi ve Maliye Bakanlığı ile OAM’ye teşekkür ediyoruz. Bizim için kullanıcılar her daim en önce gelir ve düzenleyici onay ile birlikte platformumuzun dünyadaki en güvenli ve en güvenilir platformlar arasında yer aldığından emin olabilirler.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu