Kripto HaberleriBorsaKripto Para Borsası Binance, Fransa'dan Lisans Almayı Başardı! İşte Detaylar

Kripto Para Borsası Binance, Fransa’dan Lisans Almayı Başardı! İşte Detaylar

Takip et

Fransa’nın sermaye piyasası düzenleyicisi AMF’den (Autorité des Marchés financiers) yapılan açıklamaya göre, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Fransa’da düzenleyici onayı aldı.

Binance, Avrupa’daki İlk Lisansını Almayı Başardı

Binance artık Fransa’da kayıtlı bir Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı (DASP) olarak çalışacak ve dijital varlık saklamasına izin verilecek. Buna ek olarak borsa, kripto varlıkların alımı, satımı ve takasına aracılık edebilecek ve bu varlıklar için bir alım satım platformu olarak faaliyet gösterebilecek. Şirketin blog yazısına göre Binance, Avrupa’da ilk kez bu tür bir lisans almayı başardı.

Geçtiğimiz ay Abu Dabi’de faaliyet göstermek için geçici onay alan şirket küresel operasyonlarını genişletmeye devam ediyor.

İlgili Haber
Binance Genişleme Hamlelerine Devam Ediyor: Bu Ülkeden Onay Aldı!

Dünyanın en büyük kripto borsası, merkeziyetsiz yapısını nedeniyle hiçbir zaman tek bir genel merkeze sahip olmayan şirketin bu özelliği denetleyici kurumlar ile pek uyuşmuyor. Denetleyici kurumlar bu durumun hesap verilebilirlik özelliğini azalttığına inanıyor.

Denetleyici kurumların bu endişesi geçtiğimiz yıl bir dizi küresel çapta birçok kurumun kripto para borsasının kendi piyasalarında faaliyet göstermesine izni olmadığını söylemesiyle zirve yapmıştı.

Şirket Mart ve Nisan aylarında Bahreyn, Abu Dabi ve Dubai’de faaliyet göstermek için onay almıştı.

Şirket Merkeziyetsiz Yapısından Vazgeçmişti

Binance kurucusu Changpeng Zhao, Nisan ayında Financial Times’ın Kripto ve Dijital Varlıklar Zirvesi’nde yaptığı konuşmada konuyla ilgili olarak şunları söylemişti:

“Bu işe ilk başladığımızda ofisi olmayan, merkezi olmayan ve kurumsal varlıkların olmadığı bir merkeziyetsiz felsefeyi benimsemek istemiştik. Ancak lisans almak istiyorsanız geleneksel yapılara sahip olmanız gerekiyor ve biz buna şu an sahibiz.”

Binance, Paris merkezli bir startup olan Station F ile ortaklık da dahil olmak üzere Fransa’daki operasyonlarına 100 milyon euro (108 milyon ABD Doları) yatırım yaptı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları