blank
Haberler

Binance: Malta Merkezli Değiliz

Malta Finansal Hizmetler Otoritesi (MFSA), Binance'in Malta'da faaliyet göstermeye yetkili olmadığını açıkladı.

AB’nin ve IMF’nin uyarıları sonrasında kripto para şirketlerini daha yakından incelemek zorunda kalan ve aksi durumda yaptırımlar dolayısı ile ekonomik sorunlar yaşayacak olduğu bilinen Malta’dan son dönemde kripto para şirketlerine göz açtırmayacak açıklamalar gelmeye devam ediyor. Malta Finansal Hizmetler Otoritesi (MFSA), Binance’in Malta merkezli olarak faaliyet göstermeye yetkili olmadığını açıklamasının hemen ardından Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından yeni bir açıklama yapıldı.

blank

Zhao, kendilerinin Malta’da merkezleri olmadığını ve herhangi bir merkezlerinin olup olmamasına ihtiyaçları olmadığını, faaliyet gösterdikleri yerlerde ofislerinin olduğunu ve yerel yasalara uyduklarını iddia etti.

Çin merkezli olduğunu gizliyor mu?

Binance resmî olarak herhangi bir genel merkezi sitesinde de beyan etmiyor ve sitede yer alan bölümlerde hiçbir genel merkez adresi Türkçe sayfada da İngilizce olan sayfada da yok. Bazıları Çin merkezli olduğu için Binance’in kullanıcı kaybına uğrayacağı endişesinden dolayı bunu gizlediğini düşünüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu