Haberler

Binance: Malta Merkezli Değiliz

Malta Finansal Hizmetler Otoritesi (MFSA), Binance'in Malta'da faaliyet göstermeye yetkili olmadığını açıkladı.

AB’nin ve IMF’nin uyarıları sonrasında kripto para şirketlerini daha yakından incelemek zorunda kalan ve aksi durumda yaptırımlar dolayısı ile ekonomik sorunlar yaşayacak olduğu bilinen Malta’dan son dönemde kripto para şirketlerine göz açtırmayacak açıklamalar gelmeye devam ediyor. Malta Finansal Hizmetler Otoritesi (MFSA), Binance’in Malta merkezli olarak faaliyet göstermeye yetkili olmadığını açıklamasının hemen ardından Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından yeni bir açıklama yapıldı.

Zhao, kendilerinin Malta’da merkezleri olmadığını ve herhangi bir merkezlerinin olup olmamasına ihtiyaçları olmadığını, faaliyet gösterdikleri yerlerde ofislerinin olduğunu ve yerel yasalara uyduklarını iddia etti.

Çin merkezli olduğunu gizliyor mu?

Binance resmî olarak herhangi bir genel merkezi sitesinde de beyan etmiyor ve sitede yer alan bölümlerde hiçbir genel merkez adresi Türkçe sayfada da İngilizce olan sayfada da yok. Bazıları Çin merkezli olduğu için Binance’in kullanıcı kaybına uğrayacağı endişesinden dolayı bunu gizlediğini düşünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu