Kripto HaberleriHaberlerBinance Rusya'da Mastercard Ve Visa Kartlarını Kabul Etmeyi Bırakacağını Açıkladı!

Binance Rusya’da Mastercard Ve Visa Kartlarını Kabul Etmeyi Bırakacağını Açıkladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance bugün yaptığı açıklamada, yarından itibaren geçerli olmak üzere Rusya’da Mastercard ve Visa tarafından verilen kartları kabul etmeyi durduracağını açıkladı!

Binance’in blogundan ve resmi Twitter hesabından duyurulan söz konusu karar, dünyanın en büyük kart operatörlerinin Moskova’ya yönelik yaptırımlar çerçevesinde ülkedeki hizmetleri durduracaklarını açıklamasının ardından geldi.

Rusya, bu zamana kadar emsali görülmemiş bir ambargoya maruz kalmış durumda.

Bu durum biraz da söz konusu savaşın dijitalleşmenin hat safhada olduğu bir döneme denk gelmesiyle körüklenmiş durumda. SWIFT ödeme ağı engeli, dondurulan kripto hesaplar, Rusya’nın en büyük kredi kuruluşu olan Sberbank‘ın Avrupa’dan çekilmesi…

Her geçen gün yeni bir yaptırımla Rusya’yı köşeye sıkıştırmaya çalışan ABD ve Avrupa, çemberi giderek daraltırken önde gelen kripto borsaları da söz konusu harekete daha fazla mesafeli kalamayacağa benziyor.

Binance’in aldığı söz konusu kararı değerlendiren Binance CEO’su Changpeng Zhao, kararın kendi ellerinde olmadığını ve dahası kendi kararları olmadığını belirtti:

Kripto Borsaları Yaptırımlara Uyma Yoluna Gidiyor!

Binance, çoğu büyük kripto borsası gibi, Rus müşterileri tamamen yasaklama çağrılarını reddetse de kara listeye alınan herhangi bir tarafın platformlarından engellenmesi konusunda ABD yaptırımlarına uymayı kabul etmiş durumda.

Coinbase de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, yasadışı faaliyetlerde bulunduğu söylenen 25.000 Rus cüzdanını engellediğini açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları