Borsa

Binance, Rusya’daki Faaliyetleri Hakkında Yeni Bir Açıklama Yaptı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Rusya'da sürdürdüğü faaliyetlere dair yeni bir açıklama yayınladı.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Avrupa Birliği yaptırımları kapsamında Rusya’daki kullanıcıların alım satım aktivitelerini kısıtlayacağını bildirdi.

“Rusya’da Binance Hesabında 10.000 Euro Üzerinde Varlığı Olan Hesaplar Kısıtlanacak”

Borsa yaptığı açıklamasında 10.000 Euro üzerinde kripto para varlığı bulunan hesaplar için verilen hizmetin kısıtlanacağını açıkladı.

Bu hesaplar bundan böyle alım satım yapamayacak ve hesaplarına yeni token gönderemeyecek. Bununla birlikte söz konusu hesaplar varlıklarını çekebilecek.

Binance buna ek olarak söz konusu kategoriye uyan Rusya hesaplarına yapılacak yatırma işlemlerinin de engelleneceğini belirtti.

Dünyanın en büyük kripto para borsası yeni kuralların Rusya’da bulunan tüm vatandaşlara ve kurumlara uygulanacağını bildirdi.

Avrupa Birliği’nin Yaptırım Kararları Bu Adımın Atılmasına Neden Oldu

Borsanın bu adımı Avrupa Birliği’nin Rusya’ya karşı uyguladığı yaptırımların beşinci aşamasına geçmesinin ardından geldi.

Son yaptırım dalgası ile birlikte çok sayıda Rusya kurumuna ait varlıklar dondurulmuş ve Rusların Avrupa Birliği fonlarını kullanması da engellenmişti.

Rusya’ya uygulanan yaptırımlar şu ana kadar ülkenin batı finans sistemini kullanmasına engel oldu.

Kripto para borsasının bu son adımı Rusya vatandaşlarına hizmet verme konusundaki önceki tutumunda değişiklik yaptığına dair yorumlandı.

Binance Rusya kurumlarına uygulanan yaptırımlara uyacağını bildirmiş fakat Rus vatandaşlarına hizmet etmemesi çağrılarını sert bir şekilde geri çevirmişti.

Duyurunun yayınlandığı blog yazısında kripto para borsası şunları söyledi:

“Bu adımlar potansiyel olarak normal Rusya vatandaşlarına da sınırlama getirse de Binance bu yaptırımların kripto para endüstrisinde uygulanması konusunda liderlik etmeye devam etmeli. Bütün büyük borsaların kısa bir süre içerisinde aynı kuralları uygulayacağına inanıyoruz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu