BorsaHaberlerKripto Para

Binance Singapur’dan Çekilme Kararı Aldı! İşte Nedeni!

Binance Singapur lisans başvurusunu geri çekti.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Singapur Para Otoritesine (MAS) yaptığı lisans başvurusunu geri çekerek faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

Binance yaptığı açıklamada Binance Asia’nın Singapur iştiraki Binance.sg’nin 13 Şubat itibariyle faaliyetlerine son vererek kapanacağını bildirdi.

Binance Singapur CEO’su Richard Teng yaptığı açıklamada bu kapatma kararının kolay alınmadığını belirterek devam etti:

“Kullanıcılarımızı her zaman ilk sıraya koyduk, bu nedenle Binance.sg’yi kapatma kararımız hafife alınmamalı. Singapur’da gelecekte oluşabilecek çalışma fırsatlarını dört gözle bekliyoruz.”

13 Aralık’tan itibaren yeni kullanıcı kaydına izin vermeyecek olan Binance .s.g, “müşterinizi tanıyın” yani KYC’yi geçmemiş olan hesapların askıya alınacağını da belirtti.

13 Şubat 2022’ye tarihine kadar hesapların katılması ve hesaplarda bulunan kripto varlıkların çekilmesi gerekiyor. Zira bu tarihe kadar çekilmemiş kripto varlıkların hesapta tutulabilmesi için kullanıcılardan aylık %5 bakım ve saklama ücreti ile bir kereye mahsus %20 idari ücret tahsil edilecek.

Binance’nin Singapur’dan çıkma nedeni olarak, Binance.s.g’nin geçtiğimiz hafta yerel borsa HG Exchange’den %18’lik hisse satın alması gösteriliyor.

Bu bağlamda Binance CEO’su CZ “HGX yatırımı, kendi uygulamamızı biraz gereksiz hale getirdi. Singapur’daki kripto endüstrisini büyütmek için ortaklarımız aracılığıyla çalışmaya devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

2017 yılında Çin’de kurulan Binance Holding henüz bir küresel merkezi bulunmuyor. Bu konuda çalışmalarını Singapur merkezli yürüten borsa, Singapur’dan ayrılma kararı ile merkezin neresi olacağı konusunda kafaları karıştırdı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu