coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaBinance Skandal Olay Sonrası Açıklama Yaptı!

Binance Skandal Olay Sonrası Açıklama Yaptı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dün gece saatlerinde ilginç bir şekilde Syscoin fiyatının 93 BTC’ye kadar çıktığını ve Binance’den 7000 BTC tutarında çekim işlemi yapıldığını haberimizde belirtmiştik. Bilindiği gibi bu olay yaşandıktan sonra Binance bütün alım satım işlemlerini durdurmuş ve sistemi bakıma almıştı.

Bugün ise Binance’den açıklama geldi. Açıklama şu yönde:

Dün gece bir API kullanıcısı tarafından düzensiz işlemler tespit ettik. Bu nedenle para çekme ve alım-satım işlemlerini askıya aldık.

API kullanıcılarının güvenliğinin alınması için tüm API anahtarlarını kaldırdık ve yeniden oluşturulmasını sağladık. 3. parti servis sağlayıcılara API anahtarınızı kesinlikle vermeyiniz. Olay yaşandığı sırada SYS coini takas ettiğinizi ve zarar ettiğinizi düşünüyorsanız lütfen destek ekibimizle iletişime geçiniz. Böyle bir olayın yaşanması üzerine 05.07.2018 ve 14.07.2018 tarihleri arası yapılan işlemlerde komisyon tutarını %70 oranında düşüreceğiz. Olası bi saldırı durumunda olayla başa çıkabilmek ve mağduriyetleri giderebilmek için Secure Asset Fund for Users (SAFU) adı verilen bir fona yatırımcılardan alınan komisyonun %10’u aktarılacaktır ve bu fon güvenli bir şekilde saklanacaktır.

Ayrıca yazının sonunda kuruluşundan bu yana hızlı bir şekilde büyüyen Binance’de “Her oluşan sorun bizi daha güçlü ve güvenli hale getiriyor. Bunun için çok çalışıyoruz ve yanımızda olan herkese teşekkür ederiz.” açıklaması yapıldı.

Açıklamaya bakıldığında yine bir API skandalı yaşanmış durumda. Eğer siz de 3. parti yazılımlara Binance API’nizi verdiyseniz bu işlemleri derhal iptal etmenizi ve birdaha sadece güvendiğiniz yazılımlarla bu API Keylerinizi paylaşmanızı öneriyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları