Binance CoinBlockchainEthereumHaberler

Binance Smart Chain Ethereum’a Yüzde 200 Fark Attı! BNB ETH’yi Geçebilecek Mi?

BSC'nin günlük işlem miktarı yeni bir zirveye ulaştı.

Ethereum’un en dişli rakipleri arasında yer alan Binance Akıllı Zincirinin (BSC) günlük işlem miktarı yeni bir zirveye ulaştı.

İyi bir Nisan ayı geçiren Binance’da rekorlar ardı ardına geliyor. BNB 400$’ın üzerinde işlem görmeye devam ederken BSC ağıda yeni rekorlara imza atıyor.

BSC’nin çok kısa sürede bir çok işlemi verimli bir şekilde gerçekleştirme yeteneği onu çeşitli projeler ve kullanıcılar için tercih edilebilir bir ağ haline getiriyor.

Ağın popülaritesi her geçen gün artarken, günlük işlem sayılarında yeni rekorlar kırılıyor. 7 Nisan itibariyle BSC günlük 4 milyondan fazla işlem ile rekor kırdı. BSC’nin 4 milyon işleme ulaştığı sırada Ethereum 1.3 milyon işlem ile BSC’nin çok gerisinde kaldı. İki ağ arasında fark %200’ü geçti.

BSC’deki benzersiz adres sayısının 63 milyon, Ethereum’daki adres sayısının 147 milyon olmasına rağmen işlem sayısında bu derece fark oluşması BSC ağındaki adreslerin daha aktif olduğunu gösteriyor.

Ethereum’daki işlem ücretleri ağ kullanımını kısıtlıyor

BSC kendi kendiliğine ölçeklenebilir bir teknolojiye sahip. BSC’nin popülaritesinin bu kadar hızlı yükselmesinin Ethereum’daki yüksek işlem ücretlerinden kaynaklandığı biliniyor.

Örnek vermek gerekirse; Ethereum ve BSC ağında yapacağınız aynı işlem için ETH’de 18.5$ ödemeniz gerekirken, BSC’de bu işlem bir kaç cente mal oluyor. Aradaki farkın bu denli yüksek olması kullanıcıları BSC gibi verimli ağlara yönlendiriyor.

Ethereum 2.0’ın Ethereum’un ölçeklenme problemlerini çözmesi bekleniyor. Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin kısa süre önce “Birkaç ay içinde 100x ölçek olabilir” demişti. Bu süreç uzadıkça Ethereum’un rakipleri pastadan pay almaya devam edecek gibi.

Ethereum’daki ölçeklenme problemleri çözüldükten sonra rakiplerinin nasıl performans göstereceği de büyük bir merak konusu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu