Haberler

Binance Tabanlı Defi Projesinde “Rug Pull” Vakası! Hesapları Kapatıp 2.4 Milyon Dolarla Kaçtılar!

Defi projeleri yine dolandırıcılık olayları ile gündemde.

Merkezi olmayan borsalarda görülen son dolandırıcılık olayı Turtle Dex’te yaşandı. Dolandırıcılar yüksek getiri vaadi ile oluşturdukları likidite havuzlarında biriken parayı alıp kaçtılar.

Binance Smart Chain (BSC) üzerine inşa edilen TurtleDex’in kurucularının, likidite havuzunda toplanan 2.4 milyon dolar değerinde 9000 BNB’yi alarak kaçtıkları belirtildi.

Piyasada “rug pull” olarak adlandırılan bu dolandırıcılık türü giderek yaygınlaşıyor. Bu yıl başında benzer bir rug pull olayı BSC tabanlı Defi projesi PopcornSwap’ta yaşanmış ve dolandırıcılar likidite havuzundaki 2 milyon dolarla kayıplara karışmıştı.

ApeSwap ve PancakeSwap’ta bulunan Turtle’a ait likidite havuzunu boşaltan dolandırıcılar fonları ETH’ye dönüştürerek Binance borsasında 9 cüzdana gönderdi.

Sosyal medya hesaplarını ve websitelerini kapatan dolandırıcılar ortadan kayboldu.

Twiterdan Binance’a çağrı yapan yatırımcılar çalınan fonların aktarıldığı hesapların bloke edilmesini talep ediyor.

Bu gibi mağduriyetlerin yaşanmaması için uzmanlar, bir coine yatırım yapmadan önce muhakkak ön araştırma yapılması gerektiğini ifade ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu