Haberler

Binance Ve Ukrayna’dan Ortak İşbirliği: 42 Milyon Dolar Ele Geçirildi!

Binance yetkilisi bir süredir takip ettikleri siber suçluları yakalattırdı.

Ukrayna siber güvenlik polisi ile işbirliği yapan Binance yetkilileri 42 milyon dolarlık bir siber suç çetesini çökertti. 2018 yılından 2020 Haziran ayına kadar kripto para ile suç işleyen ve kara para aklayarak geçimlerini sürdüren siber suçluların başarılı bir şekilde yakalandığı bildirildi.

Yapılan resmî açıklamada Ukrayna siber güvenlik polisinin tüm suçluları yakaladığı ve Haziran 2020’de yakalanan suçluların hapis cezasına çarptırıldıkları öğrenildi. Binance ve Ukrayna yetkilileri arasında bu anlaşmanın yapılmış olması gelecekte benzer adımların atılabileceğine olan inancı güçlendirirken, özellikle kripto para borsalarının bu tür olaylarda daha fazla etkin çalışması ve verileri daha iyi incelemesi isteniyor.

Örneğin ABD yönetimi de tüm dünyadaki kripto para borsalarına İran’dan yapılan işlemlerin kendilerine bildirilmesini zorunlu tutuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu