Borsa

Binance, Yeni Bir Ödeme Kanalını Daha Kapattı: Hedef Avrupa

Binance, SEPA ödemelerini blokaja aldı.

Binance’in başı regülatörler ve diğer kurumlar ile tamamen belada. Geçtiğimiz ay içerisinde birden çok ülkenin finansal regülatörü tarafından uyarılan kripto para borsası, şimdi de bunun etkilerini görmeye başladı.

İngiltere’nin en büyük bankası olan Barclays’in Binance’e yönelik ödemeleri engellemesinden sonra bir kötü haber de bizzat Binance’in kendisinden geldi.

Binance, SEPA Ödemelerini Durdurdu

Binance, bundan sonra SEPA ödemelerini kabul edemeyecek ve Avrupa’daki vatandaşlar SEPA üzerinden euro gönderimini şu an için yapamayacak. Bu kararın ise İngiltere’nin finansal regülatörü FCA’nın söz konusu kripto para borsasının İngiltere içerisinde hizmet vermesini yasaklamasından sonra geldiği görülüyor.

Binance, kullanıcılara gönderdiği e-postasında bunun kendi kontrolleri dışında gelişen bir olay olduğunu vurgulamakta. Transferler bugün itibarıyla askıya alındı ve kullanıcılar EUR gönderimi için alternatif yollar seçmek zorunda. Binance, şu an için bu alternatif yolun banka/kredi kartı ile alım yapmak olduğunu vurguladı.

Binance, SEPA ödemelerinin neden askıya alındığını açıklamasa da bazıları bunun sebebine dair spekülasyonlarda bulundu. Haziran 2020’den beri Clear Junction isimli banka ile SEPA ödemeleri konusunda çalışan Binance, bankanın artık bu çalışmayı durdurması ile sorun yaşamış olabilir.

FCA’nın uyarıları, bu bankayı da etkilemiş ve Binance’e karşı adım atmaya itmiş olabilir. Binance, bu bankanın yerine yenisini bulduğunda ise SEPA ödemelerini yeniden aktif edebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu