AltcoinAnaliz

Binance’de Trade Yapmadan Para Kazanmanın Yolu: Launchpool – Yeni Coin Listeleniyor!

Binance Yeni Launchpool Tokenini Açıkladı: Reef Finance (REEF)

Binance, bugün öğlen saatlerinde resmi twitter hesabı üzerinden yeni Launchpool tokeni ile ilgili paylaşımda bulundu. Polkadot (DOT) üzerine kurlu ilk zincirler arası DeFi işletim sistemi tokeni olan REEF, Launcpool’da BNB, BUSD veya DOT stake eden yatırımcılarını bekliyor.

Bu gece 02:00 itibariyle başlayacak olan 30 günlük süreçte yatırımcılar stake işlemi ile REEF kazanabilecek. Launchpool içerisinde coinin dağıtımı şu şekillde:

  • Binance Coin (BNB): %60
  • Polkadot (DOT): %30
  • Binance USD (BUSD): %10

Bu dağıtımın başlamasının ardından Binance, 29 Aralık günü 09:00’da REEF’i BTC ve USDT paritelerinde işleme açacak.

Yakın zamanda çıkan bir diğer Launchpool coini olan PSG ve JUV için CHZ alımları artınca fiyatta büyük bir artış ortaya çıktı. Peki şimdi de Polkadot (DOT) için aynı durum gerçekleşir mi?

Polkadot (DOT) Analizi

Kripto paralar arasında yaklaşık 4.5 milyar dolarlık hacmiyle 10.sırada yer alan DOT, yayın saati itibariyle 5.05 dolar üzerinden işlem görüyor. Temelde açıklanan Launchpool etkinliği ile yükselmesi beklenen DOT, bugün %5’lik bir yükselişle yükselen trend çizgisinden destek buluyor.

Günlük grafikte DOT’un listelendiği günden gelen bu yükselen trend, son iki haftadır ikinci kez fiyata destek oluyor. Bu grafikte 5 dolar üzerinde yapılacak olan günlük kapanış fiyatın yukarıdaki ilk direnç olan 5.451 – 5.507 dolar aralığına ilerlemesini sağlayabilir.

Yükselen trend altında yapılabilecek mum kapanışları ise önce 4.43 dolar desteğine oradan da 3.70 – 3.85 dolar aralığına fiyatın düşmesine neden olabilir. Bu nedenle trend altında birçok yatırımcı stop olmayı tercih edecektir.

Polkadot (DOT) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Dün Bitcoin’de yaşanan düşüşle birlikte %10’luk bir düşüş yaşayan DOT, 4 saatlik grafikte 5.012 – 5.065 aralığı olan önemli bir destek alanının altına düştü. Ancak fiyat, bugün itibariyle bu önemli alana tekrar geldi. Bu alan üzerindeki mum kapanışları fiyatın yükselmesini sağlayabilir.

Polkadot (DOT) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Gerek teknik gerekse temel analiz neticesinde, yatırımcılar fiyatın 5 dolar üzerinde kaldığı sürece yükselişe devam edeceğini düşünüyor.

“Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınız bizzat kendiniz alınız.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu